Nejlépe vydělávající modelkou roku 2021 je opět fenomenální Kendall Jenner. Na kolik si letos přišla?

Každoroční žebříček nejlépe vydělávajících modelek má letos ne příliš překvapivý výsledek. Na prvním místě se totiž, stejně jako loni, umístila Kendall Jenner. A kolik si nejlépe vydělávající modelka světa vydělala?

Členka slavného klanu

Kendall pochází z vlivné a bohaté rodiny Kardashian, takže si již od dětství žila takříkajíc na vysoké noze. I když rodinu odjakživa provází množství menších či větších skandálů, jejich reality show Keeping Up With The Kardashians měla vždy své věrné příznivce a vysílala se řadu let.

Kendall spolu s mladší sestrou Kylie byly ještě malé děti, když se show začala vysílat, takže s ní prakticky vyrostly. Nutno podotknout, že právě Kendall by se dala ze všech sester označit za tu nejméně problémovou. Kolem jejího života se totiž točí nejméně skandálů.

Krušné začátky

Kariéru modelky započala ve svých třinácti letech, kdy si ji vzala pod svá křídla modelingová agentura Wilhelmina Models. Ve stejném roce pak nafotila svou první kampaň pro značku Forever 21. Poté si jí začali všímat i světoznámí designéři a začala zdobit titulní strany prestižních módních magazínů.

Začátky kariéry ale nebyly pro Kendall vůbec lehké. Neustále poslouchala, že práci v modelingu dostala hlavně díky tomu, že pochází ze slavné rodiny, která ji do této branže protlačila. Podobné názory o Kendall kolují dodnes. Mimo to na vlastní kůži zažila šikanu od ostatních modelek, které jí nepřály úspěch.

My si ale myslíme, že se Kendall nemusí příliš trápit tím, co o ní kdo říká nebo co si o ní druzí lidé myslí, protože to nic nemění na tom, že patří mezi nejúspěšnější modelky současnosti.

Síla sociálních sítí

Instagram hýbe světem. Dobře to ví i Kendall, která je na této sociální síti velice aktivní a úspěšná. Její profil patří k těm nejsledovanějším. Když se nad tím zamyslíme, řada modelek se proslavila právě díky Instagramu. To sice není případ Kendall, ale ona sama je jasným důkazem toho, že sociální sítě mají velkou sílu a pokud je umíte správně používat, může vám to v kariéře značně pomoct.

Kolik si vydělá nejlépe vydělávající supermodelka?

Modeling má zlaté dno, dalo by se s nadsázkou říct. Dle žebříčku časopisu Forbes si Kendall v roce 2018, kdy se poprvé umístila na první příčce žebříčku nejlépe vydělávajících modelek, vydělala úctyhodných 22,5 milionů dolarů. S dnešním kurzem se bavíme o částce 0,5 miliardy Korun.

Aktuální žebříček přisuzuje Kendall roční výdělek rovnou 40 milionů dolarů, což je v přepočtu více než 900 milionů Korun.