Kendal Jenner – nejlépe placená modelka roku 2017

Bohužel, není to žádný vtip. Členka rodiny Kardashian sesadila z trůnu slavnou modelku Gisele Bündchen, a to po dlouhých patnácti letech, kdy na vrcholu žebříčku nejlépe placených modelek byla právě Gisele. Kdo vůbec je Kendal Jenner a jaké kampaně jí vynesly až na vrchol tohoto žebříčku časopisu Forbes?

Kendall Jenner

Celým jménem Kendall Nicole Jenner se narodila do slavné rodiny, otec je Bruce Jenner (známý mimo jiné i díky tomu, že se z něj stala žena) a Kris Jenner. O Kendall nebylo vůbec slyšet, dokud nezačala vystupovat v televizní show svých nevlastních sester Keeping Up with the Kardashians. Poté, co se proslavila Kendall začala být známá i její sestry Kylie, se kterou má v současnosti svou vlastní kosmetickou značku. Jak se dostala k modelingu?

Netypická Kardashianka

Kendall je na rozdíl od všech svých sester odlišná, a to nejen svou postavou. Postavy sester Kardashian jsou téměř totožné, známé jsou především svým pozadím, jehož velikostí se rády chlubí a dávají celému světu na obdiv. Kendall má ale postavu modelky. Tato 22letá modelka se pyšní výškou 1,79 cm a všechny moc dobře víme, že je tato výška k modelingu jako stvořená.

Kampaně pro módní značky

Začalo to focením do časopisů, postupně se Kendall začala objevovat po boku svých „známějších“ kamarádek. Objektivy fotografů si ji zamilovaly, je totiž neuvěřitelně fotogenická. Získala na svou stranu značku Adidas Original nebo značku La Perla. Mimo jiné uzavřela také smlouvu s kosmetickou značkou Estée Lauder. Nesmíme také opomenout spolupráci s naší milovanou značkou Victoria’s Secret. Kendall se na tomto mole objevila poprvé v minulém roce. Velkou podporou jí byla její nejlepší kamarádka Gigi Hadid, která je také slavnou modelkou.

Letošní rok byl pro Kendall průlomový. Oblíbil si jí především čínský trh, kde slaví úspěch se značkou Ochirly. Objevila se také v kampaních pro známého módního návřháře Alexandra Wanga nebo značku Fendi.

Dobře, už jsme si toho o této krásce prozradily hodně, pojďme si prozradit, kolik si Kendall Jenner vydělala za tento rok, že jí to vyneslo až do výší žebříčku nejlépe placená modelka… 22 milionů dolarů! Jen pro srovnání, na druhém místě skončila sesazená královna Gisele, a to se 17,5 miliony dolarů. Závidíte? My také. A to jsme vám ještě neřekly, že tyto částky vychází pouze z veřejně známých uzavřených smluv modelek. Pár drobných navíc si tedy ještě vydělaly.