Kdo se neotužuje, jako by nebyl. Vyzkoušejte nový trend ve zdraví

Otužování se v poslední době stalo velikým trendem. Nedokážete si představit studenou sprchu či dokonce ledovou lázeň? Právě teď je ten nejlepší čas s otužováním začít! Pokud chcete vědět, proč je otužování tak zdravé a oblíbené, rozhodně čtěte dál!

Otužování je velmi zdravé

Právě v těchto časech je velice důležité podporovat svou imunitu. Otužování je skvělá volba, kterou svou imunitu rozhodně zvýšíte. Začínejte však pomalu a rozhodně poslouchejte své tělo. Velice důležité je také být trpělivý a vytrvat. Otužování musí být pravidelné, aby mělo ty správné účinky.

Stejně jako sauna či teplá lázeň má blahodárné účinky na naše zdraví, tak i otužování má své účinky. Příznivě působí na celkové naše zdraví, zlepšuje krevní oběh, regeneruje svaly, snižuje únavu atd. Dokonce může podporovat i snižování tuku, celulitidy, stresu a je dokázáno, že lidé, kteří se pravidelně otužují, jsou více soustředěnější a vyrovnaní.

Otužování ve sprše

Otužovat se můžete různými způsoby. Nyní když jsme doma, nemůžeme se vymlouvat na to, že na to není čas. A pokud chodíte do práce či se snažíte jakkoliv pomáhat svému okolí, rozhodně doporučujeme otužování i Vám.

Začínejte zlehka a udržujte pravidelnost. Sprchujte se ve vlažné vodě a postupně ubírejte teplotu. Jak jsme již zmínili, poslouchejte své tělo. Pokud se cítíte natolik otužilí, sprchujte se rovnou ve studené vodě. Pokud jste zvyklí na velmi teplé až horké sprchy, uberte teplotu tak, abyste cítili změnu a posledních 20 – 30 sekund vašeho sprchování si dejte úplně studenou sprchu. Nejlepší je dopřát si ledovou sprchu hned po ránu. Krásně se tělo probere a Vy se budete po celý den cítit dobře.

Otužování ve vaně

Pokud jste už v otužování pokročili a věříte si, vyzkoušejte otužování ve studené vodě ve vaně. Napusťte si vanu studenou vodou a pomalu a zlehka se do ní naložte. Postupem času ve vaně vydržíte víc a víc času, a až to bude možné, můžete příště vyzkoušet ponor do studené řeky, rybníku či většího potoku.

Otužování s menší vrstvou oblečení

Spousta z nás se obléká do mnohem více vrstev oblečení, než je nutné. Zkuste proto oblékat postupně méně oblečení, ale naopak ne tak málo, abyste se zbytečně nachladli. Uvidíte, že za krátký čas budete oblékat mnohem méně oblečení než kdy dříve.

Vyzkoušejte Wim Hof metodu

Vyzkoušejte metodu podle Wima Hofa, která je založená na správném dýchání. I touto metodou se dá zlepšit imunitní systém. Můžete se ji naučit snadno pomocí aplikace WIMHOW METHOD. Je ke stažení zdarma a v otužování vám velice pomůže. Právě sám Wim Hof přezdíván jako Ice man (ledový muž) rozhodně ví, co dělá. Tato metoda zvyšuje počet bílých krvinek a snižuje zánětlivé procesy v těle. Navíc zvyšuje hladinu pH v těle a vysoká hladina pH je skvělým bojovníkem proti virům!

https://www.instagram.com/p/B9Ze2HEgeyW/

Otužování a zdravotní problémy

Pokud máte nějaký zdravotní problém či jste těhotná žena, vždy se poraďte se svým lékařem, zda je pro vás otužování vhodné. Není dobré jít za každou cenu s ostatními a zdraví je to nejdůležitější.

Otužování a influenceři

Že je otužování opravdu skvělé potvrdili i influenceři, kteří své zalíbení v otužování sdílí na svých sociálních sítích. Sdílí své pocity, tipy a triky. Díky sociálním sítím se můžete motivovat a pustit se do různých výzev a plnit je. Otužování se věnuje například Kristýna z projektu „Za normální holky“, bývalý účinkující soutěže MasterChef Oliver Pape nebo také kuchařka Kamu a její přítel Robert, kteří se začali metodě Wim Hof věnovat.

https://www.instagram.com/p/B86bXzOn647/

https://www.instagram.com/p/B9in9jYn4Fv/

https://www.instagram.com/p/B9-73j8AhNj/

Foto: Instagram.com, Unsplash.com, Instagram.