Kdejaký muž by jejímu kouzlu podlehl. Trans modelka Valentina Sampaio opět dráždí na instagramu

Modelka Valentina Sampaio právem patří mezi největší hvězdy současného světa modelingu. I přes to, že se narodila jako muž, dokázala se se svým „hendikepem“ vypořádat. Od útlého mládí totiž cítila, že mužské tělo jí nepatří. Dnes je však hrdou a sebevědomou herečkou a modelkou, kterou oslavuje s takřka celý módní svět!

Valentina byla svým psychologem identifikovaná jako transgender osoba již v 8 letech, jak uvádí server wikipedia. Dnes je ve svých 26 oceňovanou ženou, která dokáže bojovat proti stereotypům.

Valentina předvedla dokonalý zadeček

V rámci jednoho z posledních focení, kterým se Valentina pochlubila na svém instagramu, předvedla dokonalé pozadí v elegantních jednodílných plavkách. S nadsázkou lze říci, že takhle svůdné pozadí má málokterá žena. A v komentářích pod fotkou se to komplimenty jen hemží.

Valentina je díky své odvaze a kráse často oceňována napříč společností. Například známý server Men’s Health zaměřen na mužské obecenstvo se několikrát nebál o Valentině napsat slova chvály a respektu. A podobné názory zveřejňovali ve svých komentářích i samotní mužští čtenáři tohoto magazínu. Aby ne. Být otevřeně transgender osobností a zároveň se hrdě hlásit k brazilské národnosti není vůbec snadné. V Brazílii totiž dochází skutečně k nejvíce násilným útokům proti trans osobám na světě, jak uvádí server Today.com. Statistika z roku 2017 říká, že k vraždě nebo zabití transgender osoby dochází v Brazílii každých 48 hodin!

Valentina Sampaio je fenomén

Modelka Valentina Sampaio drží několik zajímavých prvenství. Jako první transgender modelce se jí podařilo objevit se v plavkách na obálce prestižního plátku Sports Illustrated. Je také první trans gender modelkou, která se stala oficiální tváří značky Victoria’s Secret. Není divu, že se této krásné divě modelingové zakázky jen hrnou. Jen na instagramu tuto hvězdu modelingu sleduje téměř půl milionu fanoušků, což je samo o sobě silný předpoklad pro úspěšnou modelingovou kariéru.

Svět kolem nás se vyvíjí a modeling není výjimkou. Pryč jsou doby, kdy byly transgender osoby zcela mimo toto odvětví. Dnešní západní svět se již otevírá novým směrům a toleranci, a tak i transgender osobnosti mohou být právem považovány za trendsettery. Valentina, kterou server Business Insider považuje za jednu z nejvýznamnějších modelek současnosti, otevírá svým přístupem dveře do módního světa i dalším transgender osobnostem a to je jedině dobře.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.