Každý den je nejlepší začít sklenicí vody. Výživoví poradci vysvětlují proč

woman in black tank top drinking water

Pití dostatečného množství vody je klíčové pro udržení správného fungování našeho těla. A jednoduchý ranní rituál v podobě vypití větší sklenice vody před snídaní může mít pozitivní vliv na celkové zdraví a pohodu. V tomto článku se podíváme na hlavní důvody, proč byste si tento zvyk měli osvojit.

Pomoc s vylučováním toxinů

Nutriční specialisté říkají, že pití vody hned ráno může pomoci aktivovat vylučovací mechanismy v těle. Během noci naše tělo pracuje na eliminaci toxinů a odpadních látek, a vypití vody po probuzení může tento proces podpořit. Takže tím, že se napijete před snídaní, podporujete efektivnější odplavení škodlivin z těla.

Příprava těla na fyzickou aktivitu

Pokud patříte mezi ty, kteří rádi cvičí hned po probuzení, pití vody je zásadní. Odborníci na výživu a fitness zdůrazňují, že tělo potřebuje hydrataci, aby mohlo fungovat na plný výkon. Dehydratace po noci bez pití může snižovat energii a výkonnost při cvičení. Takže si nezapomeňte dát sklenici vody předtím, než se pustíte do svého ranního tréninku.

woman jogging near wire fence
Foto: Unsplash

Zlepšení nálady

Voda má vliv nejen na tělesné, ale i na duševní zdraví. Studie ukazují, že správný příjem vody je spojen s lepším duševním pohodím. I mírná dehydratace může způsobit významné změny v náladě. Takže, pokud chcete začít den pozitivně naladění, začněte jej velkou sklenicí vody.

Podpora celkového zdraví

Zatímco není mnoho vědeckých důkazů o tom, že pití vody před jídlem přispívá k hubnutí, existují důkazy, že dostatečný příjem vody je důležitý pro naše celkové zdraví. Voda urychluje metabolismus těla a může vést k zdravějšímu stravování. Pití vody před snídaní nás může pomoci udržovat v lepší fyzické kondici.

Zdravější stravovací návyky

Pokud máte tendenci spěchat se snídaní a s jezením, může vám pomoci se před ní napít. Takto si svou snídani můžete v klidu vychutnat a lépe vnímat signály vašeho těla.

Zdroje:

  • https://www.medicalnewstoday.com/articles/benefits-of-drinking-water-in-the-morning
  • https://svalbardi.com/blogs/water/empty-stomach#table-of-contents-3
  • https://www.healthline.com/health/anxiety/dehydration-and-anxiety


Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

Noemi

Nejšťastnější jsem, když tvořím, sportuju nebo cestuju. Zajímám se o zdravý a udržitelný životní styl. Móda je pro mě umění - ať už je náš styl konvenční nebo alternativní, vždy nám dává prostor vyjádřit se beze slov. Odlišuje nás a zároveň spojuje, a právě to na módě miluju.