Kašmírové svetry jsou luxusem, který nemusí stát majlant. Zkuste tento kousek i vy

Kašmírové svetry

Kašmírový svetr ve většina z nás vzbuzuje dojem něčeho opravdu luxusního, elegantního a také cenově nedostupného. Jemný kašmírový svetr je sice vyšší finanční investicí, ale zároveň také základ každého dobrého šatníku. Skvěle se hodí především na zimu, kdy vás úžasně zahřeje, ale unosíte ho i během teplejších dní.

Dospěly jste k závěru, že si zasloužíte něco opravdu nóbl? Pak si určitě pořiďte kašmírový svetr. Zasloužíte si jeho jemné pohlazení, příjemné zahřátí i dokonalý vzhled!

TIP: Kvalitní kašmírový svetr seženete v ceně od 2.000 Kč to 20.000 Kč

Kašmírový svetr: hebký jako vatička a neskutečně pohodlný!

Pokud se rozhodnete investovat do svetru ze 100% kašmíru, můžete se těšit na nesmírné pohodlí. 100% kašmír je totiž heboučký jako vatička a na těle neskutečně příjemný, nekouše a jeho objetí si budete užívat každou vteřinu, co ho budete mít na sobě.

Nicméně pokud narazíte na kašmírový svetr, u jehož složení najdete i podíl dalších vláken, nemusíte takový kousek hned zatracovat! Někdy jsou do směsi kašmíru přidávána i jiná kvalitní vlákna – jako například hedvábí – které svetru nijak neubere na kvalitě, ale naopak je poté ještě lepší volbou do chladnějšího počasí.

Jak poznáte kvalitu kašmírového svetru?

Mít alespoň jeden kašmírový svetr ve své šatní skříni je určitě velká radost. Cena za kvalitu ale není zrovna nízká, proto když už se odhodláte udělat si radost, měli byste vědět, jak a podle čeho kašmírový svetr vybrat a jak se ujistit, že nekupujete předraženého zajíce v pytli.

Při výběru berte v potaz délku kašmírových vláken. Funguje tu jednoduchá úměra: čím delší vlákno, tím lepší kvalita. Delší vlákna mnohem lépe a déle drží svoji strukturu – jednodušeji řečeno – zachovávají si svůj původní tvar a také méně žmolkovatí. Naprostou špičkou pomyslného ledovce jsou kašmírová vlákna o délce 36 mm a více, příjemným standardem je pak délka 28-30 mm.

Určete kvalitu dotekem. Je to možná nejbezpečnější způsob

Investice do kvalitního kašmírového svetru se určitě vyplatí, protože při správné péči vám bude dělat radost pěkně dlouho a jeho heboučké pomazlení si budete užívat klidně roky. Proto pro jeho koupi můžeme doporučit kamenné prodejny, kde si každý kousek můžete osahat – dotknout se tkaniny je možná nejjednodušší a nejbezpečnější způsob, jak určit jeho kvalitu.

Foto: Urban Trend

Kašmír je na dotek krásně měkký a velmi jemný. Kvalitu poznáte i podle jednoduchého testu: když uchopíte svetr z každé strany a vytáhnete tkaninu směrem od sebe, měla by se vrátit do svého původního tvaru. Pokud se tak stane, máte před sebou kvalitní kousek, do kterého se nemusíte bát investovat. Pakliže se ale svetr do původního stavu nevrátí, byl pravděpodobně upleten méně precizně a vy byste se měli raději porozhlédnout jinde.


Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!