Povinná karanténa se nevyhýbá nikomu z nás. Ačkoliv musíme ještě na nějakou dobu zapomenout na naše oblíbené činnosti, jako jsou výlety, nákupy nebo kafíčka s přáteli, podívejme se na celou situaci naopak z té světlé stránky – máme ideální příležitost, abychom dopřáli naší pleti, vlasům i nehtům pořádnou regeneraci. 

Pleť bez makeupu je na dovolené

Svou pleť denně trápíme nánosem makeupu, pudru a dalších kosmetických produktů, kvůli čemuž naše pleť nemůže pořádně dýchat. Makeup na sobě máme často celý den a odličujeme se až večer před spaním. K této každodenní rutině nijak nepomáhá ani stres, který se na kvalitu pleti také podepisuje.

Využijte toho, že jste doma v karanténě a dejte makeupu na pár týdnů sbohem. Dopřejte si týdenní peeling, každodenní masáž, pořádnou dávku hydratačního krému a uvidíte, jak vám vaše pleť bude vděčná.

adrian-motroc-87InWldRhgs-unsplash
coline-hasle-YCnycuWG7XY-unsplash

Bez umělých řas a nehtů

Kosmetická studia zůstávají nadále zavřená. Mnoho z nás by nutně potřebovalo novou manikúru, či nové umělé řasy. Na návštěvu kosmetičky si ale budeme muset ještě pár týdnů počkat. Umělé řasy vám postupně vypadají a nehty odrostou. I ty ale potřebují regeneraci. Než je znovu začnete trápit kosmetickým vylepšením, dopřejte jim odpočinek a výživu.

roberto-nickson-YCW4BEhKluw-unsplash
humphrey-muleba-NfpkqJ9314E-unsplash

Vlasy mají pré

Sbohem žehličko, sbohem kulmo, sbohem féne. Jste jen doma, není nutné vaše vlasy trápit žehlením nebo kulmováním. Nechte je přirozeně tak, jak vám zaschnou. Ruku na srdce – stejně trávíte většinu dnů s vlasy v culíku, tak je zbytečně netrapte. Pokud to přežijete, vynechejte i barvení vlasů. Jednou týdně dopřejte vašim vlasům pořádnou masku, bohatě si vystačíte s běžnými surovinami, které máte v kuchyni. My jsme si nejvíce zamilovali kokosový olej. Pokud toužíte po dlouhé hřívě, dopřejte vlasům volnost a za pár týdnů uvidíte výsledky! Slibujeme.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze