Kanye West přichází o spolupráce. Značka Adidas zastavila kolekci Yeezy s okamžitou platností

Kanye West, dnes už známý pouze jako Ye, je patří k nejbohatším rapperům na světě. Doposud byl také celkem úspěšný módní návrhář, a to především díky spolupráci se značkou Adidas. Nyní je ale všemu konec. Značka Adidas s okamžitou platností ukončila spolupráci s Ye a nechce s ním být jakkoliv spojována. K ukončení spolupráce s kontroverzním rapperem se rozhodly také další módní značky.

Yeezy Kanyeho Westa jsou módním trhákem s pošramoceným jménem

Všichni vědí, že Kanye West nemá zábrany. Když se ale rozhodl, že chce být součástí módního světa a navrhovat obuv, kterou budou nosit lidé po celém světě, všichni ho měli za blázna. To se možná nezměnilo, ale aspoň dokázal, že má talent i na módní návrhářství.

Přišel s botami Yeezy, které si pod svá křídla vzala sportovní značka Nike. Vznikly první Nike Air Yeezy, které se staly must have kouskem a okamžitým módním trhákem. Spolupráce ovšem netrvala dlouho, kvůli nespokojenosti Westa. Tak přišel na řadu Adidas.

Nutno podotknout, že už v roce 2013, kdy značka Adidas uzavřela spolupráci s Yeezy Kanyeho Westa, měl rapper kontroverzní názory, kvůli kterým byl často konfrontován společností. Jak ale všichni víme, špatná reklama je také reklama.

Módní spolupráce umělce Ye se tak postupně rozrůstaly, spolu s nimi ale bohužel i jeho výkřiky do tmy v podobě antisemitských výroků.

A právě kvůli nim a jeho nesmyslným požadavkům přichází návrhář a rapper Ye o ty nejdůležitější spolupráce, mimo Adidas se jedná také například o Gap nebo Balenciaga.

„Konec Yeezy s okamžitou platností.“ rozhodl Adidas

Před pár týdny vydala značka Adidas oficiální prohlášení o okamžitém ukončení spolupráce s Ye a pozastavení veškeré výroby Yeezy. Adidas Yeezy tak skončila s okamžitou platností.

To se v módním průmyslu nestává moc často. Především pak u takového módního trháku, jako jsou Yeezy boty. Adidas si ale stojí za svým.

„Adidas netoleruje antisemitismus a jakýkoli jiný druh nenávistných projevů. Yeovy nedávné komentáře a činy byly nepřijatelné, nenávistné a nebezpečné a porušují firemní hodnoty diverzity a začlenění, vzájemného respektu a spravedlnosti.“ stojí v oficiálním prohlášení Adidas.

Okamžité ukončení Adidas Yeezy bude značku něco stát. Očekává krátkodobou ztrátu 250 milionů eur v čistém zisku.

Co k tomu dodat… Někteří umělci by se měli více držet svého řemesla a méně mluvit. Co myslíte?


Avatar

NikolKurkova

Oblékání je odrazem člověka - malý kousek z toho, kdo jste, je v tom, co máte na sobě (M. Jacobs). Můžete být každý den za někoho jiného a zároveň sami sebou. Tohle kouzlo na módě prostě miluji.