Kadeřnictví a barbershopy jsou stále zavřené a v brzké době to na otevření nevypadá. U pánů je stříhání potřeba daleko častěji než u žen. Jak si doma ostříhat vlasy? Budete potřebovat pouze holicí strojek a případně nůžky a ideálně také asistenci. Tak pojďme na to!

Vlasy holte proti směru růstu

stříhání pánských vlasů doma
Foto: Pexels

Většina mužů nosí krátký, vrstvený sestřih. Je to trendy sestřih, který se do módy vrátil před několika lety a stále je v různých variacích v kurzu. Tento účes zvládnete vytvořit i doma. Není to nic složitého.

Připravte si holicí strojek a několik nástavců různých velikostí. Můžete to sice zkusit i jen s pomocí pouhých nůžek, ale s nimi nejspíš nevykouzlíte tak pěkný střih, jako s holícím strojkem. Vlasy holte vždy proti směru růstu, tímto způsobem nevynecháte žádný vlas a výsledný střih bude rovnoměrný. 

stříhání pánských vlasů doma
Foto: Unsplash.com

Délka nástavce je klíčová

Vezměte si strojek a začněte se zkracováním vlasů směrem od čela po temeno. Délku nástavce na začátek zvolte na maximální délku. Pokud máte vlasy už moc dlouhé, můžete si nejprve vzít nůžky a vlasy zkrátit s nimi a pak střih doladit strojkem. 

Poté přejděte k temeni hlavy, zde již zvolte nástavec 5 nebo 6 mm. A na poslední boční linii kolem uší zvolte ještě kratší nástavec, ideálně 4 či 3 mm. 

Ideální je si vlasy před stříháním umýt a průběžně je při stříhání pročesávat, aby všechny vlasy které vyholíte vypadaly na zem. Tento účes je teď trendy a není zas tak náročný na provedení.

Dejte nám do komentářů vědět, zdali tento střih doma vyzkoušíte. Nebo je tu někdo, kdo už má se stříháním zkušenosti? 

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

Takhle se nechat doma ostříhat,tak všude vypadam jak debil,jako většina s timhle střihem 😀