Kadeřnictví a barbershopy jsou zavřené. Jak stříhat pánské vlasy doma?

Kadeřnictví a barbershopy jsou stále zavřené a v brzké době to na otevření nevypadá. U pánů je stříhání potřeba daleko častěji než u žen. Jak si doma ostříhat vlasy? Budete potřebovat pouze holicí strojek a případně nůžky a ideálně také asistenci. Tak pojďme na to!

Vlasy holte proti směru růstu

stříhání pánských vlasů doma
Foto: Pexels

Většina mužů nosí krátký, vrstvený sestřih. Je to trendy sestřih, který se do módy vrátil před několika lety a stále je v různých variacích v kurzu. Tento účes zvládnete vytvořit i doma. Není to nic složitého.

Připravte si holicí strojek a několik nástavců různých velikostí. Můžete to sice zkusit i jen s pomocí pouhých nůžek, ale s nimi nejspíš nevykouzlíte tak pěkný střih, jako s holícím strojkem. Vlasy holte vždy proti směru růstu, tímto způsobem nevynecháte žádný vlas a výsledný střih bude rovnoměrný. 

stříhání pánských vlasů doma
Foto: Unsplash.com

Délka nástavce je klíčová

Vezměte si strojek a začněte se zkracováním vlasů směrem od čela po temeno. Délku nástavce na začátek zvolte na maximální délku. Pokud máte vlasy už moc dlouhé, můžete si nejprve vzít nůžky a vlasy zkrátit s nimi a pak střih doladit strojkem. 

Poté přejděte k temeni hlavy, zde již zvolte nástavec 5 nebo 6 mm. A na poslední boční linii kolem uší zvolte ještě kratší nástavec, ideálně 4 či 3 mm. 

Ideální je si vlasy před stříháním umýt a průběžně je při stříhání pročesávat, aby všechny vlasy které vyholíte vypadaly na zem. Tento účes je teď trendy a není zas tak náročný na provedení.

Dejte nám do komentářů vědět, zdali tento střih doma vyzkoušíte. Nebo je tu někdo, kdo už má se stříháním zkušenosti?