K vyčištění pleti skvěle využijete i mastné oleje

Čistit si pleť mastným olejem? Vždyť to přece nejde! Nebo snad ano? Možná se vám to zdá absurdní, ale skutečně to funguje. A co víc – oleje jsou pro čištění pokožky daleko vhodnější, nežli třeba pleťová mléka nebo jiné kosmetické produkty.

Čisticí oleje možná nejsou tak „profláklé“, ale přesto fungují a slibují skvělé výsledky.

Olej pleť vyčistí, ale nevysuší

Odličování a čištění pleti by pro každou z nás mělo být samozřejmostí. Častým nešvarem mnoha čisticích a odličovacích přípravků je skutečnost, že vysušují pokožku – a to není zrovna žádoucí.

S olejem se vysušení pokožky bát nemusíte. S ním se vám nestane, že byste po odlíčení pociťovaly nepříjemné pálení nebo svědění, protože olej na rozdíl od jiných kosmetických produktů nezbavuje pokožku jejího ochranného filtru.

Jak fungují čisticí oleje?

Připadá vám nesmyslné, abyste pleť vyčistily něčím, co je samo o sobě dost mastné? I když nad tím možná kroutíte hlavou, funguje to.

Je to vlastně docela jednoduché: ano, olej je mastný, ale to vůbec nevadí. Právě svojí mastnotou totiž rozpouští nečistoty od líčení i těch, které se na pleti během dne usadí. Po ošetření pleti olejem zůstává pokožka krásně hebká a jemná na dotek.

Jak vybrat vhodný druh oleje?

Každá z nás má jinou pleť – jedna suchou, druhá mastnou, třetí normální. Asi už tušíte, že pro každý typ pleti bude vhodný jiný druh oleje. Podle čeho tedy olej vybrat, aby vaší pokožce padl jako ulitý? Pro mastnou pleť doporučujeme vybírat olej jojobový, majitelkám suché pleti radíme spolehnout se na arganový olej a těm z vás, které máte pleť normální, dáváme tip na olej mandlový.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.