My ženy jsme zkrátka schopné udělat pro krásu cokoli. Klidně i utrácet nekřesťanské peníze za nejrůznější předražené kosmetické procedury, u kterých ani nemáme jistotu, že skutečně budou fungovat. Přestaňte konečně trápit svou peněženku a místo toho se porozhlédněte doma ve spíži, protože se právě tam ukrývají šikovní pomocníci, kteří vám mohou pomoci s omezením pleti a přitom vás to nebude stát skoro nic!

Omlazení pleti s domácími surovinami

Pokud i vy patříte k ženám, jejichž bankovní konto každý měsíc utrpí bolestivou ztrátu, protože mnohdy až bezmyšlenkově utrácíte za drahou kosmetiku, doporučuji vám přečíst si následující řádky. Věřte nebo ne, ale i vaše domácnost skrývá přírodní poklady, se kterými můžete dosáhnout mladistvější ho vzhledu vaší pleti. A to za hubičku!

Kokosový olej na čištění pleti

Podle mě na čištění pleti neexistuje lepší přírodní alternativa, nežli právě kokosový olej, kterému zaručeně podlehnete stejně jako já.

S pomocí kokosového oleje ze své pleti odstraníte všechny nečistoty, zároveň díky jeho antioxidačním vlastnostem předejdete dalšímu nepříjemnému zanícení a postaráte se o to, že vaše pokožka bude daleko méně náchylná k tvorbě pupínků. Používejte kokosový olej ideálně každý den k čištění pleti a věřte, že už velmi brzy bude vypadat mladší a zdravější.

Maska z citronu, olivového oleje a cukru

Proč utrácet peníze za drahé pleťové masky, když si je můžete vyrobit doma? Konkrétně tuhle pleťovou masku vyrobenou z citronu, olivového oleje a cukru mám vyzkoušenou a mohu potvrdit, že funguje.

Na přípravu pleťové masky budete potřebovat šťávu z poloviny citronu, 2 polévkové lžíce olivového oleje a lžíci cukru. Všechny suroviny smíchejte a naneste na obličej, kde masku nechte působit alespoň půl hodiny. Po umytí masky bude vaše pokožka nejen příjemně měkká na dotek, ale zároveň i krásně rozzářená a díky cukru, který v tomto případ  funguje jako přírodní peeling, zbavíte svou pleť odumřelých buněk.

Přírodní maska proti vráskám

U těch receptů na podomácku vyrobené pleťové masky ještě chvíli zůstaneme. Ráda bych vám ještě doporučila pleťovou masku vyrobenou smícháním vajíčka a medu. Smíchejte med s vajíčkem, dobře promíchejte a masku naneste na obličej. Nechte ji na pleti působit 10 minut a poté ji opláchněte studenou vodou. Po aplikaci této masky poznáte, že je vaše pleť krásně vyhlazená a díky vajíčku i vypnutá, což hravě vyhladí jemné vrásky.

Foto: Pixabay.com.

Načítání...

Diskuze