Jsou uvolněné a trendy: hippie doplňky oživí váš outfit raz dva!

Mysleli jste si, že se na tenhle volnomyšlenkářský a naprosto uvolněný styl už dávno zapomnělo? Omyl! V poslední době jde opět do módy a společně s ním ožívají i originální módní prvky, které rozhodně musíte mít.

Styl známý jako hippie pochází z hnutí Hippies, které vzniklo v USA již v 60. letech 20. století. Tehdy se jednalo o neorganizované hnutí, jehož zastánci chtěli šířit mír a lásku, přáli si pozvednou svobodu i přátelství. Společně s tímto hnutím přišel nejen odlišný pohled na svět, ale samozřejmě typická móda, která svého času hýbala světem.

Nemusíte být „hipíkem“, stačí si oblíbit jejich módní styl

Nemusíte se hrdě přiznávat k tomuto stylu, přesto si můžete hippie módu oblíbit a zařadit ji do svého šatníku. Věřte, že vašemu outfitu bude stačit jeden prvek laděný do tohoto stylu a všem okolo sebe vytřete zrak.

Na co tedy vsadit?

Kabelky s třásněmi a výšivkami

Třásně dokonale „rozhýbou“ vaši kabelku, která bude kopírovat každý váš krok a přitáhne pozornost vašim směrem. Třásně se těší oblibě (s pauzami) už mnoho let, proto neuděláte chybu, když si pořídíte kabelku právě s tímto trendy doplňkem.

Špatnou volbou nebudou ani kabelky zdobené výšivkou. Výšivku si sice mnoho lidí se stylem hippie příliš nespojuje, ale my víme, že k němu patří. Tak proč ne?

Květinové čelenky do vlasů

Příznivcům hnutí Hippies se také mimo jiné přezdívalo „květinové děti“, proto by byla chyba, pokud by vašemu outfitu nedominovala krásná květinová čelenka do vlasů. Ty jsou mimochodem poslední dobou v kurzu, takže se nemusíte bát, že každý okolo vás ihned prozradí váš záměr ladit outfit do stylu uvolněných „hipísáků“.

Čelenky nemusí být jen květinové, účes můžete oživit kteroukoli čelenkou, nezapomeňte však, že příznivci hippie stylu je nenosili ve vlasech, ale na čele.

Výrazný náhrdelník

Pěkným a pořádně výrazným náhrdelníkem svůj outfit doladíte raz dva, doslova na lusknutí prstu. A čím výraznější a barevnější bude, tím jedině lépe. Hnutí Hippies milovalo veselé barvy, hýřili dobrou náladou, byli optimističtí a pozitivní. Hravý náhrdelník snadno rozzáří každý váš look.

Nezapomínejte ani na přívěsky. Pro styl hippie existuje jeden specifický a typický symbol – peace neboli mír.

Originální brýle

Jestli ke stylu hippie něco neodmyslitelně patří, pak jsou to originální a tvarově netradiční brýle. S těmi zaručeně upoutáte pozornost a uděláte dojem.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com, Pixabay.com, Shutterstock.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.