Dáváte při odličování přednost ubrouskům, protože jsou mnohem příjemnější, nežli klasické vatové tamponky? Pak mi určitě dáte za pravdu, že pokud si chcete pohlídat jejich kvalitu a na pleť používat něco, čemu můžete důvěřovat, pak si chtě nechtě musíte připlatit.

A co kdybych vám řekla, že za odličovací ubrousky nemusíte utrácet, ale můžete si je vyrobit doma? Uvidíte, že na tom vůbec nic není!

Co je potřeba na výrobu domácích odličovacích ubrousků?

  • papírové utěrky
  • teplá voda
  • kokosový olej
  • pleťové tonikum
  • nádoba s víčkem

Jak postupovat?

Nejdříve roli s kuchyňskými utěrkami přepulte, kdo má raději ještě menší ubrousky, může jednu roli rozdělit třeba na třetiny. Zkrátka tak, jak vám to bude vyhovovat.

Nádobu předem dobře vymyjte a vložte do ni jednu část kuchyňských utěrek.

V misce někde bokem smíchejte čtyři sklenice teplé vody se dvěma polévkovými lžícemi pleťového tonika a dvěma polévkovými lžícemi kokosového oleje (můžete ho nahradit i jiným olejem). Až se všechny složky pěkně spojí, nalijte směs do nádoby s  utěrkami.

Papírovou roličku, na které jsou ubrousky namotány, nechte chvíli nasáknout, jakmile se rozmočí, půjde krásně vytáhnout.

Do víčka nádoby udělejte otvor, kterým budete ubrousky vytahovat.

Než nádobu zavřete, protáhněte skrze otvor první ubrousek, poté nádobu zavíčkujte a umístěte na toaletní stolek nebo poličku v koupelně.

Foto: Pinterest.com.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments