Jsou lepší hodinky Omega nebo Rolex?

Na trhu s náramkovými hodinkami se vyskytuje hned několik prestižních značek, které spolu soupeří o pozornost zákazníků. Po několik desetiletí byla lídrem trhu značka Rolex, na níž se však v poslední době dotahuje konkurence a především hodinky Omega. Nabízí se tedy srovnání na první pohled totožných, ovšem na stranu druhou tak rozdílných značek. Obě totiž produkují vynikající hodinky prvotřídní kvality a obě představují špičkové hodinářské řemeslo.

Vzhled hodinek

Hodinky Rolex i Omega mají svou skupinu zákazníků, která pochopitelně na své oblíbené produkty nedá dopustit. Pravdou ovšem je, že hodinky obou výrobců jsou hodně podobné. Omega však používá inovativnější materiály, jako je keramika nebo titan. Díky tomu je možné produkovat hodinky o větších rozměrech. Jejich ciferníky dosahují průměru až 45 milimetrů, zatímco největší výrobky od firmy Rolex mají pouzdra o průměru 44 milimetrů.

Technické parametry

Náramkové hodinky dvou značek je vhodné srovnávat nejenom podle vzhledu, ale také podle funkčnosti a technických parametrů. Rolex i Omega jsou proslulé tím, že jejich hodinky disponují výjimečnou odolností, a to prakticky v jakýchkoliv podmínkách. Obě značky se dokonce dlouhodobě předhánějí v překonávání nejrůznějších rekordů.

Rolex například začal vyrábět speciální hodinky pro potápěče, které jsou schopny vydržet tlak v hloubce 3 900 metrů pod mořem. Omega se tímto počinem pochopitelně nemohla nechat zahanbit, a proto o několik let později přivedla na trh odpověď. Jejich speciální hodinky pak překonaly konkurenční produkt od Rolex o celých 12 metrů.

Záruka na hodinky

Pro člověka toužícího po kvalitních náramkových hodinkách je důležitá také délka záruky. Sice se nepočítá s tím, že by se hodinky od světových značek měly rozbít, nicméně v současném světě je možné prakticky všechno. Běžná délka záruky u náramkových hodinek jsou 2 roky. Omega i Rolex však v tomto ohledu deklasují konkurenci, protože poskytují 5letou záruční dobu na všechny své produkty. Obě luxusní značky jsou v tomto ohledu zcela srovnatelné.

Hodnota hodinek

I když to u luxusních hodinek není příliš běžné, můžete se dostat do situace, kdy budete chtít svůj klenot prodat. V tomto případě vás bude zajímat, která značka si déle uchovává svou hodnotu. Jednoznačným vítězem je Rolex, protože se dá očekávat, že za tyto hodinky při následném prodeji utržíte více než za hodinky Omega. To je zapříčiněno hlavně tím, že značka Rolex patří k nejhodnotnějším značkám na světě, tudíž v čase získává na hodnotě. To si můžete ověřit u prodejců použitých luxusních hodinek – navštivte libovolný bazar hodinek, nebo i brandové butiky jednotlivých značek.

Nedá se ovšem tvrdit, že hodinky Omega by měly při následném prodeji nulovou hodnotu. Může se dokonce stát, že průměrná cena těchto hodinek bude vyšší, než některé prodejní ceny konkurenčních produktů od Rolex. Stále však platí, že Rolex dominuje na trhu s použitími náramkovými hodinkami.

Znalost značky

Ve světě volného trhu je pro oslovení zákazníků naprosto zásadní znalost a propagace značky. Podle mnohých odborníků a i laické veřejnosti je nejhodnotnější značkou v odvětví hodinek jednoznačně Rolex. Dá se tedy očekávat, že pokud se s nimi objevíte v jakékoliv společnosti kdekoliv na světě, okamžitě tím zvýšíte svůj sociální status. Značka Omega však za konkurencí vůbec nezaostává, protože v povědomí zákazníků je těsně druhá. To může být zapříčiněno rozdílnými propagačními kampaněmi. Rolex je zaměřen především na Formuli 1 a tenis, zatímco Omega se spíše soustředí na cyklistiku nebo filmy s Jamesem Bondem.

Rolex i Omega představují špičku v oblasti náramkových hodinek. Dá se však jen velmi těžko zhodnotit, která značka nebo které hodinky jsou lepší.