Letošní zima udeřila v celé své parádě a zatímco venku teploty mnohdy klesají pořádně nízko, spousta z nás stále ještě nemá zimní bundu. Možná nosíte starý model, který jste si pořídili před několika lety a už nějakou dobu sami sobě slibujete, že ulovíte nějaký pěkný nový kousek, který bude stát za to. Podle čeho zimní bundu vybírat a na co si dát při nákupu pozor?

Ještě nemáte zimní bundu? Tak honem!

Na pořízení zimní bundy už je opravdu ten nejvyšší čas. Přeci nechcete polovinu sezony mrznout v nevhodné bundě, nebo se spokojit se starším modelem, který sice ještě docela slouží, ale už se vám vůbec nelíbí. Proto si pojďme říci, podle čeho zimní bundu vybírat, najít tu nejlepší a neutratit za ni polovinu měsíční výplaty.Bundu koupíte v e-shopu i supermarketu

V dnešní době můžete na zimní bundy narazit prakticky kdekoli, ať už se bude jednat o e-shop, specializovaný obchod nebo třeba o obyčejný supermarket, protože i tam už se oblečení začíná v hojné míře vyskytovat. Pokud je vám úplně jedno, jak bude vaše zimní bunda vypadat a jak bude kvalitní, pak si za pár stovek můžete nějaký ten kousek ulovit v supermarketu, kde tenhle sortiment najdete mezi salámy a jinými potravinami.

Komu ale na kvalitě záleží a chce pro sebe jen to nejlepší, ten by měl vyrazit na místo, kde mu mohou nabídnout přesně to, co od zimní bundy očekává: kvalitní provedení, prvotřídní materiál, perfektní funkčnost a navrch jako bonus příjemný design.

Na co byste si měli dát pozor?

Když vybíráte zimní bundu, měly by vás zajímat především dva důležité parametry: prodyšnost a nepromokavost. Tahle dvojice je u každé bundy na zimu naprostý základ, kterému je potřeba věnovat pozornost. Nepromokavost bundy se udává v tzv. vodním sloupci v milimetrech, kdy je za dostačující údaj považován rozptyl od 3 000 do 5 000 milimetrů. Vybíráte-li bundu na lyže, pak se tento údaj může pohybovat až okolo 20 000 milimetrů.

Důležitá je samozřejmě i prodyšnost, která udává, jestli vám bude bunda pohodlná a jestli se v ní nebudete potit a následně mrznout. Kvalitní prodyšnost je zárukou toho, že se váš organismus nebude přehřívat, zajistí odvod potu a zabrání tak nachlazení.

jeste-nemate-zimni-bundu-poradime-jak-vybrat-spravne-a-neutratit-balik-05
jeste-nemate-zimni-bundu-poradime-jak-vybrat-spravne-a-neutratit-balik-04

Ohled berte i na design

U zimní bundy je samozřejmě kromě výše zmíněné kvality, nepromokavosti a prodyšnosti důležitý i její design, kterého si zpravidla všimnete jako prvního. Snažte se proto najít ideální kompromis mezi odpovídajícími údaji a pěkným vzhledem, díky kterému budete chtít zimní bundu nosit a budete ji chtít hrdě ukazovat.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze