Jednoduché triky, jak povzbudit unavenou pleť

Unavená pleť překvapí čas od času v odrazu zrcadla asi každou z nás. Ne vždy se totiž probudíme tzv. do krásy, stačí pár bezesných nocí, ponocování do pozdních hodin nebo starosti a pleť začne vypadat úplně jinak – objeví se pytle pod očima, tmavé kruhy, vytratí se zdravá barva.

Naštěstí víme, jak unavené pleti pomoci a dobrou zprávou je, že pro to nepotřebujete drahé přípravky ani jiné pomocníky z obchodu, za které byste byly nuceny utratit majlant. Poradíme vím, jak povzbudit unavenou pleť!

Jak přirozeně prozářit pleť?

Až se příště probudíte do unaveného rána a v zrcadle uvidíte obličej bez energie, nemusíte propadat panice. Jestli chcete vypadat odpočatě, i když máte za sebou probdělou noc, je tu jeden pomocník, kterého se pro takové případy určitě vyplatí mít doma po ruce.

O čem je řeč? O citronu! Když totiž vymačkáte trochu šťávy z citronu, smícháte ji s trochou vody a směs poté s pomocí čistého vatového tamponku nanesete na obličej, bude vaše pleť už během chvilky působit odpočatá, navíc ji krásně prozáříte a nikdo nic nepozná.

Foto: Unsplash.com

Otoků se zbavíte rychle!

Jestli něco po ránu nechcete pod svými kukadly vidět, pak jsou to otoky. Oteklý obličej prostě nevypadá dobře a nikdo vám neuvěří, že jste svěží, odpočaté a plné energie. Naštěstí i tady víme, co vám poradit a vlastně v tomto případě můžete tzv. zabít dvě mouchy jednou ranou.

Kdo by si uměl představit ráno bez kávy? Až si uvaříte kafe (tím máme na mysli klasiku v podobě turka), namočte do něho vatové tamponky, nechte vystydnout a poté přiložte pod oči. Otoky zmizí, vsaďte se.

Pomoci může i líčení

Líčíte se před tím, než opustíte pohodlí domova a vyrazíte „do světa“? Pokud ano, pak je to dobře, protože i s vhodným make-upem můžete své unavené pleti pomoci. I když tady by se spíše hodilo říci, že ji můžete šikovně zamaskovat.

Jak na to? Rada zní jednoduše: vyhněte se tmavým barvám, naopak sáhněte po světlejších stínech, něžné tvářence a jemné rtěnce. Perfektní jsou růžové odstíny, které působí svěže, na oči se hodí třeba béžová nebo pudrová.



Přihlašte se k odběru novinek!

Chcete se dozvědět jako první o zajímavých akcích a slevách na módu? Chcete si přečíst nejlepší články jako první? Přihlašte se k odběru novinek!
Avatar

sarkakrausova

Mojí vášní je móda a krása. Řídím se heslem, že každá žena by o sebe měla pečovat, bez ohledu na to, jaké míry jí příroda nadělila. Každá jsme krásná!