Unavená pleť překvapí čas od času v odrazu zrcadla asi každou z nás. Ne vždy se totiž probudíme tzv. do krásy, stačí pár bezesných nocí, ponocování do pozdních hodin nebo starosti a pleť začne vypadat úplně jinak – objeví se pytle pod očima, tmavé kruhy, vytratí se zdravá barva.

Naštěstí víme, jak unavené pleti pomoci a dobrou zprávou je, že pro to nepotřebujete drahé přípravky ani jiné pomocníky z obchodu, za které byste byly nuceny utratit majlant. Poradíme vím, jak povzbudit unavenou pleť!

Jak přirozeně prozářit pleť?

Až se příště probudíte do unaveného rána a v zrcadle uvidíte obličej bez energie, nemusíte propadat panice. Jestli chcete vypadat odpočatě, i když máte za sebou probdělou noc, je tu jeden pomocník, kterého se pro takové případy určitě vyplatí mít doma po ruce.

O čem je řeč? O citronu! Když totiž vymačkáte trochu šťávy z citronu, smícháte ji s trochou vody a směs poté s pomocí čistého vatového tamponku nanesete na obličej, bude vaše pleť už během chvilky působit odpočatá, navíc ji krásně prozáříte a nikdo nic nepozná.

Foto: Unsplash.com

Otoků se zbavíte rychle!

Jestli něco po ránu nechcete pod svými kukadly vidět, pak jsou to otoky. Oteklý obličej prostě nevypadá dobře a nikdo vám neuvěří, že jste svěží, odpočaté a plné energie. Naštěstí i tady víme, co vám poradit a vlastně v tomto případě můžete tzv. zabít dvě mouchy jednou ranou.

Kdo by si uměl představit ráno bez kávy? Až si uvaříte kafe (tím máme na mysli klasiku v podobě turka), namočte do něho vatové tamponky, nechte vystydnout a poté přiložte pod oči. Otoky zmizí, vsaďte se.

Pomoci může i líčení

Líčíte se před tím, než opustíte pohodlí domova a vyrazíte “do světa”? Pokud ano, pak je to dobře, protože i s vhodným make-upem můžete své unavené pleti pomoci. I když tady by se spíše hodilo říci, že ji můžete šikovně zamaskovat.

Jak na to? Rada zní jednoduše: vyhněte se tmavým barvám, naopak sáhněte po světlejších stínech, něžné tvářence a jemné rtěnce. Perfektní jsou růžové odstíny, které působí svěže, na oči se hodí třeba béžová nebo pudrová.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz
Sledujte FashionMagazin.cz také na Google News!

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments