Obyčejná jedlá soda pomůže na popraskané paty a zatočí i s plísní na nehtech

person's feet with flowers

Proč utrácet nekřesťanské peníze za nejrůznější kosmetické přípravky, když si bohatě vystačíte s něčím, co má snad každá z nás doma a k tomu všemu to koupíme za pár kaček?

Každá chceme být krásná a mnohdy jsme pro to ochotné udělat hodně. Vyhazovat peníze za drahou kosmetiku ale nemusíme – jeden šikovný pomocník se totiž ukrývá u nás doma v kuchyni!

Foto: Unsplash.com

Na pečení, úklid i pro krásu: jedlá soda má všestranné využití!

Při pečení dokáže nahradit kypřící prášek do pečiva, při úklidu ji lze vyměnit za chemické čisticí přípravky a pokud jde o krásu, i tam jedlá soda nabízí spoustu využití. Budete určitě překvapené, k čemu všemu lze v péči o tělo jedlou sodu směle použít!

Na rozpraskané paty nedocenitelná pomoc

Která z nás se někdy netrápila pro bolavé a rozpraskané paty? Zejména v létě, které skončilo teprve před nedávnem, jsou popraskané paty nejen nepříjemný, ale především estetický problém, protože na pohled zkrátka nevypadají dobře.

Foto: Depositphotos.com

Pomoc už se rýsuje: smíchejte vlažnou vodu s jedlou sodou v takovém poměru, aby vám vznikla kašička. Tu poté naneste na bolavé paty a nechte působit alespoň 20 minut, poté opláchněte a nohy natřete pořádnou vrstvou hydratačního krému.

S plísní na nehtech si soda poradí raz dva

Špinavé nehty jsou u žen jednoduše tabu, protože se tak nějak očekává, že na sebe dbáme a dáváme si záležet, abychom byly za každé situace upravené. Co ale třeba taková plíseň? O té se tolik nemluví, ale přesto se s ní mnohé z nás potýkaly.

Foto: Depositphotos.com

I tady může pomoci jedlá soda. Stačí smíchat sodu s vodou, pastu nanést na nehty a nechat působit 10 minut.

Vaše nehty budou po zásahu zázračné kašičky za pár kaček nejen krásně čisté, ale také při pravidelné aplikaci zabráníte šíření plísně a časem se jí úplně zbavíte – i bez chemie!


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.