Je vám přes 40? Zkuste tyto jednoduché účesy, které zvládnete za pár minut. Omladí vás vcukuletu!

a woman with long hair is putting on a bandana

Každý den není posvícení. Když ráno vstáváme do práce, určitě nemáme pokaždé čas a náladu se zdržovat s účesem, který by nám umně ubral na věku. Proto mnoho z nás nosí vlasy raději rozpuštěné nebo v ledabylém culíku či drdolu. Existuje ale řada jednoduchých účesů, které hravě zvládnete za pár minut a mají tu schopnost, že vás alespoň opticky omladí.

Jednoduchý účes s čelenkou

Pokud máte doma pružnou čelenku, můžete vyzkoušet tento účes. Spočívá v tom, že vlasy pevně stočíte a zastrčíte za čelenku. Velice něžný a romantický účes.

Kolik znáte žen ve věku 40+, které se odváží vzít si tento doplněk do vlasů? Minimum. Zkuste to a uvidíte, že budete působit svěžím a mladším dojmem.

Foto: Shutterstock

Elegantní culík

Naprosto stylový a univerzální účes. Klasický culík může být docela nuda. Stačí ho tedy vyčesat o něco více než jste zvyklá, obmotat gumičku pramenem a zafixovat sponkou.

Jako princezna Elsa

Určitě si vzpomínáte na pohádku Ledové království, kde má princezna Elsa ikonický boční cop, který dodnes napodobují holčičky po celém světě.

Zkuste tento účes také. Je překvapivě rychlý a jednoduchý. A že jej milují holčičky? To vůbec neznamená, že takový účes nemůžete vyzkoušet ve věku 40+.

Je však nutné, aby vaše vlasy měly dostatečnou kvalitu a aby byly dostatečně husté, což je základní předpoklad, aby tento účes splnil vaše očekávání.

Poloviční drdol

Když se zrovna nemůžete rozhodnout, zda si vlasy vyčesat nebo nechat rozpuštěné, přichází na řadu poloviční drdol. V čem spočívá? Je to prosté. Polovina vlasů je zamotaná do drdolu, zbytek vlasů je rozpuštěný. Nedbalá elegance přeci nemusí být pouze výsadou „mladých“ žen. Zkuste tento účes v každém věku!

Foto: Shutterstock

Poloviční culík

Na stejném principu můžete vyzkoušet i účes s culíkem. Postup je stejný. Polovinu vlasů stáhněte do culíku a zbytek vlasů nechte volně rozpuštěný.

Drdol s copánkem

Pokud vás klasický jednoduchý drdol nebaví, můžete ho trochu oživit. Nejdříve na straně hlavy vytvořte dva copy a pak vlasy stočte do drdolu, jak jste zvyklá.

Vytvoříte tak jednoduchý romantický účes, kterým rozhodně nebudete ztrácet drahocenný čas.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!