Je vám 50 a ztrácíte jiskru? Jak v padesáti nezestárnout kvůli špatně zvolenému šatníku

Dokdy jsme dnes vlastně mladými? Některé z nás se cítí starými již ve třiceti, jiné mladými i v padesáti. Děti dnes máme později, a pravdou je, že nás omlazují. Novopečená maminka, čtyřicátnice, může s miminkem omládnout i o více než deset let. I když nám mateřství přidá obvykle pár kil, dodá nám též jiskru a mladistvost.

Nesmíme si to však pokazit šatníkem. Jak se tedy oblékat, když nám je 50, avšak rozhodně to ještě nechceme vzdát?

Padesátka již není žádný věk

Podívejte se na některé známé herečky či modelky. Možná sice zdědily nějaký ten gen mládí, sem tam si třeba i pomohly nějakým malým estetickým zákrokem, avšak především si dokázaly zachovat mladistvý šatník.

Jenomže my, obyčejné ženy, nemáme k ruce stylisty, ani nám neradí s výběrem šatníku top designéři. Jak se tedy oblékat po padesátce a zachovat si mladistvý vzhled, či dokonce omládnout?

woman sitting on stool resting her head on her knee inside room
Foto: Unsplash

Neoblékejte se jako padesátnice!

Typickým příkladem jsou některé zásilkové módní katalogy, často z Německa, které prezentují sice zdánlivě líbivou módu, ale jednoznačně z ní křičí, pro jak staré ženy je.

Vy se takto neoblékejte, byť si říkáte, že oblečení je hezké, modelka taky dobře vypadá, a vlastně na tom oblečení není nic špatné. Opak je pravdou. V padesáti naopak sáhněte po šatníku o dvacet let mladších žen. A klidně i těch o třicet!

Foto: Shutterstock

Co nám ubere léta?

Především se nebojte minimalismu

Strohá elegantní móda s čistými liniemi by měla být základem šatníku po padesátce. Do něj pak přidávejte extravagantní kousky, ale jen s mírou.

Nikdy neexperimentujte se střihy oblečení

Ty vychytejte a noste jen takové střihy, které vám 100% sedí. Experimentovat však můžete se zajímavými doplňky.

Oblékejte se sportovně

Samozřejmě ne do vytahaných tepláků. Sportovní značky chrlí slušivé outfity. Nebojte se oblékat tak, jako byste dnes a denně pohybem trávily hodiny, i když zrovna příliš sportu neholdujete.

Vyvarujte se zakrývat kila navíc větším oblečením

Pokud nechcete vypadat neforemně a staře, raději nějaké to kilo přiznejte a prodejte jej jako svoji přednost. Oversized velikosti nechte mladším.

Foto: Shutterstock

A čím zakrýt kila navíc?

Čím větší nadváhu máte, tím větší kabelku zvolte

Malé kabelky by pro vás byly špatnou volbou. Velkou kabelkou odlákáte pozornost od nadbytečných kil.

Na spodním prádle skutečně záleží

Správná velikost a střih kalhotek zabrání přetékajícím faldíkům. Perfektně zvolená podprsenka z vás i v padesáti udělá femme fatale. Na spodním prádle se v padesáti rozhodně nešetří. A hlavně, konečně se smiřte s tím, že se do toho zpřed dvaceti let již skutečně nevejdete.

A co botník?

Změňte svůj botník. Zapomeňte na lodičky a nahraďte je fashion teniskami. Pořiďte si i extravagantnější kousky.

Nebojte se tzv. boots obuvi. Na ní vsaďte na zajímavé prvky, klidně rockové, punkové, ale i dětské.

Myška Minnie vás prostě nemůže neomladit. A nebojte se. Infantilně s tímto motivem vypadat nebudete. Vždyť ta Minnie je mnohem starší než vy.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.