Rtěnka nebo tužka na rty? To je dilema, které dnes a denně řeší mnoho z nás. Zatímco rtěnka je taková klasika, která snad nikdy nezestárne, tužka na rty je naopak jistota přirozeného vzhledu. Tak která varianta je lepší? Po čem byste v drogerii měly sáhnout?

Rtěnka nebo tužka na rty: toť otázka!

Pokud si chcete během líčení oživit rty, máte na výběr: buď sáhnete po rtěnce, kterou jak už jsme psali výše, lze považovat za jakousi nesmrtelnou klasiku, nebo se můžete rozhodnout pro tužku na rty, která k tomu všemu, že vám pomůže s líčením rtů, o vaše rty ještě pečuje.

Hlasujeme pro tužku na rty!

Co se častého dilema “rtěnka nebo tužka na rty?!” týče, my máme jasno a jednoznačně hlasujeme pro tužku. Chcete vědět proč? V tom případě čtěte dál!

Tužka na rty představuje jakýsi střed mezi rtěnkou a balzámem. Mnoho žen si ji plete s tužkou konturovací, což jsou ale dva naprosto rozdílné produkty. Po konturovací tužce sáhnete v případě, kdy si chcete rty orámovat a definovat jejich tvar, kdežto tužku na rty zvolíte tehdy, kdy si chcete rty nalíčit a dosáhnout přirozeného vzhledu.

Nyní vám v několika bodech prozradíme, proč je podle nás tužka na rty lepší nežli rtěnka.

je-lepsi-rtenka-nebo-tuzka-na-rty-my-mame-jasno-04
je-lepsi-rtenka-nebo-tuzka-na-rty-my-mame-jasno-01

1. K líčení nepotřebujete zrcátko

Zkusili jste si někdy nanést rtěnku, aniž byste se přitom na sebe dívali do zrcadla? Pokud ano, pak nám jistě dáte za pravdu, že výsledek nebyl zrovna takový, jaký jste si asi představovaly. Zkrátka když si chcete rty nalíčit pomocí rtěnky, zrcátko k tomu nutně potřebujete. Přes to nejede vlak.

A právě v tom je tužka na rty lepší, protože ji na rty snadno nanesete i bez toho, aniž byste se na sebe musely dívat. Nanáší se totiž úplně stejně jednoduše, jako obyčejný balzám a u toho na sebe taky nemusíte civět, nemáme pravdu? Tužka na rty není tak pigmentovaná, takže u ní tolik nezáleží na přesných konturách, jako je tomu u rtěnky.

2. Dosáhnete přirozeného vzhledu

Jestli se nám na tužkách na rty něco opravdu líbí, pak je to přirozený vzhled, kterého s jejich pomocí velmi snadno dosáhnete. Většina tužek má totiž takovou texturu, že po nanesení na rty skutečně působí velmi přirozeně a nenuceně, nikoli jako některé rtěnky, u kterých je okamžitě jasné, že až tak “natural” rozhodně nebudou.

Celkového přirozeného looku je dosaženo proto, že pod barvou tužky na rty prosvítá vaše přirozená barva rtů, což na pohled působí příjemně a jemně. Není se tak čemu divit, že mnoho žen tužku používá místo balzámu.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze