Údržbu šatníku bychom ve svém vlastním zájmu měli provádět pravidelně, protože se velmi často stává, že se nám v nich hromadí kousky, které už nenosíme a nemají zde co dělat. Bohužel většina žen tuhle ne vždy oblíbenou činnost odkládá a následně se diví, že jejich šatní skříň už další nové kousky jednoduše nepojme.

Na podzim je pro údržbu šatníku ideální doba!

Je to už nějaký čas, co se barevný podzim ujal kralujícího žezla. S příchodem mnoha z nás oblíbeného ročního období přišel ruku v ruce i ideální čas na to, abychom si konečně udělali pořádek ve svých šatních skříních. Kdy jindy se totiž zbavit zbytečností, nežli právě teď, kdy se dny zkracují a my po večerech nemáme co dělat?

Údržba šatníku má svůj důvod a rozhodně tím nemáme na mysli pouze vyřazení oblečení, které už z jakéhokoli důvodu nenosíte. Když se postaráte o to, že z vaší šatní skříně zmizí kousky, které jsou zde zbytečně a akorát tu překáží, uvolníte tak místo pro nové kousky, se kterými si na podzim nebo v nadcházející zimě můžete udělat radost. A která žena by dokázala odolat vidině nakupování, hm?

Jaké kousky musí nekompromisně pryč? Tady je seznam!

Když už podzimní údržba šatníku, tak pořádná! Přistupujte k tomuto úkolu svědomitě a pamatujte, že nostalgie nebo dobrá vůle zde nemají v tomto případě co dělat. Zapomeňte na výmluvy typu “tohle bych ještě mohla unosit”, když víte, že jste danou věc na sobě neměli minimálně dva roky. Nezkoušejte ani řeči ve stylu “k tomuhle tričku mám osobní vztah”, když jste až při prohrabování se ve skříni přišli na to, že ho tady vlastně máte, jinak byste po něm ani nevzdechli.

Následující řádky vám přináší seznam věcí, které musí pryč a to bez výjimky. Pusťte si oblíbený film nebo zajímavou hudbu a pusťte se do toho. Věřte, že teď se vám možná nechce, ale na konci budete mile překvapené, kolik máte ve skříni místa a kolik věcí jste zde skladovali úplně na nic!

1. Spodní prádlo, které už nenosíte

Podprsenka s vytahanými ramínky, kalhoty s dírkou na boku, vytahaná tanga, do kterých byste se vešli 2x – tohle a ještě mnoho dalšího jsou poklady, které určitě ve své šatní skříni najdete. Přidat k nim můžeme ještě podprsenku s vyčnívajícími kosticemi, což je taky taková klasika. Na co schovávat takové věci? Na houby, takže pryč s nimi!

2. Oblečení, které vám už nesedí

Každá z vás najde ve svém šatníku oblečení, které jí už nějakou dobu nesedí. Možná už nosíte jinou velikost, ale přesto vám na ramínku visí tričko, na které jen mlsně koukáte a přitom víte, že už ho ani při té nejlepší vůli neobléknete. A takových modelů tam můžete mít mnohem více, velmi časté jsou i džíny nebo třeba šaty. Zbavte se takových zbytečností a to hodně rychle.

3. Kousky, které ještě mají visačku

Také máte mezi oblečením takové modely, které na sobě ještě mají visačku s cenovkou? No jasně, že je tam máte a možná jich je hned několik, že? Proč si kupujete věci, když je pak ani jednou nevezmete na sobě? Aha, protože třeba byly ve slevě. Inu i to se stává a věřte, že v tom nejste jediná, my však hlasujeme pro to, abyste se takových věcí zbavila – darujte je třeba do charity neboje zkuste prodat. Když je čas na údržbu šatníku, musíte být ochotné přinášet oběti!

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze