Dostali jste pozvánku na svatbu a nyní si lámete hlavu nad outfitem, který si na sebe obléci? Nemáte žádné pomocné vodítko ohledně požadovaného dress code a nevíte, co se na svatbu hodí a co je naopak přes čáru? Nezoufejte, máme pro vás pár tipů, v čem na svatbě jako host zaručeně zazáříte!

Důležité je místo konání

Při výběru outfitu na svatbu hodně záleží na tom, o jakou svatbu se jedná. Je totiž velký rozdíl v tom, jestli jdete na obřad v kostele, veselku kdesi na statku s vůní slámy nebo třeba čeká-li vás svatba v lese s přírodní tématikou a dekoracemi ze dřeva.

1. Do kostela

Pokud se zúčastníte svatby v kostele, vybírejte šaty decentní, ležérní a  cudné. Do kostela se nehodí odhalená záda ani šaty, které jsou příliš krátké a vyzývavé. To samé platí o výstřihu, neoblékejte si šaty, které ukazují mnoho, méně je v tomto případě více.

jdete-na-svatbu-jako-host-poradime-co-si-na-sebe-obleknout-18
jdete-na-svatbu-jako-host-poradime-co-si-na-sebe-obleknout-19

2. Do přírody

Svatby v přírodě se konají stále častěji, mají úplně jinou atmosféru a své nezaměnitelné kouzlo. Pokud vyrážíte na takto pojatou veselku, můžete volit šaty vzdušnější, klidně i kratšího střihu, zakázaná nejsou ani odhalená záda nebo šaty na ramínka.

jdete-na-svatbu-jako-host-poradime-co-si-na-sebe-obleknout-13
jdete-na-svatbu-jako-host-poradime-co-si-na-sebe-obleknout-12

Jakou zvolit barvu?

Co se barvy týče, nic nezkazíte, pokud vsadíte na šaty v barvě svatby. Zjistěte si, v jaké barvě se stavba nese a šaty vybírejte podle zvoleného odstínu. V žádném případě si na sebe neoblékejte nic bílého, v tento den patří andělsky bílá barva pouze nevěstě a outfit sladěný do bíla je považován za neúctu. Vedle nešlápnete ani tehdy, kdy si vyberete jednobarevné šatky ozdobené nějakým vzorem.

A co doplňky?

Každá žena ví, že outfit je dokonalý až tehdy, kdy je sladěn s vhodnými doplňky. Určitě vám nesmí chybět kabelka, která je v tomto případě jak praktickým, tak i estetickým doplňkem. Pro tuto událost se hodí spíše decentní kabelky, nic nezkazíte psaníčkem. Obří nákupní tašku nechte v tento den doma.

jdete-na-svatbu-jako-host-poradime-co-si-na-sebe-obleknout-08
jdete-na-svatbu-jako-host-poradime-co-si-na-sebe-obleknout-10
jdete-na-svatbu-jako-host-poradime-co-si-na-sebe-obleknout-09
jdete-na-svatbu-jako-host-poradime-co-si-na-sebe-obleknout-11

Slaďte se s partnerem

Jdete-li na svatbu s partnerem, snažte se alespoň decentně sladit ve svých outfitech. Váš partner může mít kupříkladu stejnou barvu košile s vašimi šaty. Je to taková klasika, která funguje v celku dobře, máte-li si šaty světlejších odstínů. Máte-li šaty s tmavším odstínem, barevné ladění bude vhodnější například s přítelovo kravatou či motýlkem, potažmo s kapesníčkem do saka, který se mimořádně hodí právě na svatby.

Foto: Pinterest.com, Unsplash.com, Chichiclothing.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments