Jarní detox kosmetické taštičky

Přehrabujete se v kosmetické taštičce a vždy v ní lovíte a hledáte produkt, který nemůžete najít? Stejně jako šatní skříň, která potřebuje jednou za čas vytřídit, potřebuje čistku i kosmetická taštička. Schovávají se tam nejen prošlé produkty, ale také vysypané stíny a mnoho dalšího. Pojďme se společně podívat, jak taštičku úspěšně vyklidit tak, abyste se v ní vyznala a s klidným srdcem ji ukázala i kamarádce.

Všechno musí ven

Celý obsah kosmetické taštičky vysypte a začněte třídit. Pokud se bojíte, že si zašpiníte místo, kam budete taštičku vysypávat, tak stačí rozložit noviny a taštičku vysypat na ně. Po skončení jednoduše noviny vyhodíte. Na jednu hromádku dejte štětce, na druhou make-up a tak dále. Pokud máte látkovou taštičku, vysypejte ji a vyperte ji v pračce. Pokud máte takovou, kterou do pračky dát nemůžete, použijte klasické mýdlo a ručník, nebo kosmetické ubrousky.

Čištění štětců

Častěji než kosmetickou taštičku byste měly čistit vaše štětce. Je dobré opravdu dbát na čistotu, jelikož špinavými štětci si zanášíte do pokožky bakterie, díky kterým se může vytvářet akné, černé tečky a jiné nepříjemnosti. Porozhlédněte se v drogerii či parfumerii po čističi štětců, který je přímo na čištění štětců vytvořen a dejte se do toho!

Očistěte veškeré produkty

Stává se vám, že máte své produkty špinavé od make-upu, korektoru, stínů či pudru? Jeden po druhém je pěkně otřete hadříkem či odličovacími ubrousky. Pokud se vám nedaří špínu odstranit, sáhněte po odličovací vodě a odličovacím tamponu.

Rozhodněte, co do taštičky patří a co ne

Máte v taštičce líčení, které používáte jen příležitostně? Pro větší přehlednost umístěte toto líčení které na jiné místo, kde máte kosmetiku, kterou nepoužíváte pravidelně. Ušetří vám to čas.

Zbavte se prošlých produktů

Věděly jste, že i kosmetické produkty mají datum spotřeby, který bychom měly respektovat? Většinou na produktu není uvedeno přímo datum spotřeby, ale je na obalu symbol ve tvaru otevřeného kelímku, který najdete nejčastěji vedle označení objemu kosmetiky. V tomto kelímku je napsáno například 12M nebo 24M. Značí to, že výrobek můžete použít 12 nebo 24 měsíců po otevření produktu. Pokud tedy víte, že produkt máte doma otevřený déle, zbavte se jej a raději si pořiďte nový. Proč si na obličeji vytvářet zbytečné problémy.

Foto: Unsplash.com, Shutterstock.com.