Jak si vybrat nové džíny? Nejprve si ujasněte, jaký typ džín se hodí pro vaši postavu!

Nejsou džíny jako džíny! Stačí se rozhlédnout v kterémkoli obchodě s dámskou módou a najednou začnete podléhat panice, že se bez slovníčku pojmů mezi jednotlivými druhy nevyznáte. Ještě než si začnete zoufat nebo se skutečně porozhlížet po slovníčku zahrnující všechny pro vás zatím neznámé střihy, přečtěte si raději náš článek. Na jeho konci už budete vědět, jaký je rozdíl mezi bell bottom, boyfriend i bootcut džíny a hlavně – jak si džíny vybrat, aby skvěle padly vaší postavě!

Slim džíny

Slim džíny poznáte na první pohled. Jsou opravdu upnuté na tělo, obepnou postavu od zadečku dolů a jejich nohavice jsou úzké. Slim džíny nejvíce sluší vysokým ženám, u kterých nechají parádně vyniknout žirafí nohy. Na slim džíny by si měly dát pozor ženy s kily navíc, tzv. slimky jsou totiž nekompromisní a na každý nedostatek rády upozorní.

[easy-image-collage id=16607]

Bootcut džíny

Bootcut džíny mají rovný střih a směrem od kolen dolů se začínají mírně rozšiřovat. Vsadit na ně mohou především ženy s viditelnějšími křivkami, kterým dokážou nádherně zalichotit a hravě si pohrají s jejich plnějšími proporcemi.

[easy-image-collage id=16608]

Straight džíny

Straight džíny jsou už takovou klasikou. Tyhle džíny jsou totiž naprosto rovné, nohavice jsou rovně střižené a jejich nespornou výhodou je skutečnost, že dokáží zalichotit prakticky jakékoli postavě. Žádné ženě by proto neměly chybět v šatníku.

[easy-image-collage id=16609]

Boyfriend džíny

Jejich název sice trochu klame a v někom dokonce vyvolává pocit, že jsou to džíny určené pro muže, pravda je ale taková, že boyfriend džíny nosí právě ženy. Tzv. boyfriendky mají volnější střih, ženám bývají volné především v oblasti boků, proto je příliš nedoporučujeme těm z vás, které máte už tak viditelné boky. Tyhle džíny by vám ještě přidaly.

[easy-image-collage id=16610]

Mom džíny

Tyhle džíny možná nejsou až tak známé, nebo je možná znáte pod jiným názvem. Jedná se o džíny s vysokým pasem, což byl střih, který s jistotou dominoval především v devadesátých letech. V poslední době jsou džíny s vysokým pasem zase trendy, nosit by je ale neměly ženy s plnější figurou.

[easy-image-collage id=16611]

Foto: Pixabay.com, ASOS.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.