Svatební účes stejně jako šaty nebo líčení ovlivňuje celkový dojem. Může vzhled nevěsty nejen dovést k dokonalosti, ale zároveň jej i narušit. Podle čeho tedy svatební účes vybírat, abyste se ve svůj den proměnila v dokonalou nevěstu? Máme pro vás pár tipů!

Musíte vědět, jakým směrem se chcete vydat

Na samotném začátku si musíte ujasnit, jakým směrem se při volbě svatebního účesu chcete vydat. Máte-li dlouhé vlasy, vybírejte mezi účesy, které jsou vhodné pro dlouhovlásky, naopak s krátkými vlasy se poohlížejte po takovém svatebním účesu, jež se bude dát vytvořit i s kratším sestřihem. Na konci se snažte mít 2-3 vybrané účesy, které si s sebou ponesete ke kadeřnici.

jaky-svatebni-uces-vam-bude-nejvice-sluset-14
jaky-svatebni-uces-vam-bude-nejvice-sluset-11

Nenechte se oklamat krásou fotografií

Svatební účes zpravidla nevěsty vybírají podle fotografií na internetu, případně na sociálních sítích. Často se zamilují do účesu, který sice na fotce vypadá nádherně a dané modelce neskonale sluší, pro ně však není vhodný například kvůli jinému tvaru obličeje nebo odlišnému typu vlasů. Neupínejte se proto pouze na fotografii, ale nechte si poradit od kadeřnice, jestli vám daný střih a typ účesu vůbec bude slušet.

Snažte se stát nohama pevně na zemi

Je logické, že každá nevěsta chce ve svůj svatební den vypadat jednoduše dokonale. Není se čemu divit, vždyť právě v tento den jsou nevěsty středem pozornosti a mohou se cítit jako princezny. I přesto byste měli stát nohama pevně na zemi a neočekávat nemožné. Pokud máte třeba příliš řídké vlasy, nemůžete očekávat, že z nich kadeřnice vykouzlí bohaté vlny. Účes musíte přizpůsobit typu vlasů, těžké a husté vlasy například nevydrží celý den sepnuté do kouzelného drdolu.

Myslete i na počasí

Při volbě svatebního účesu byste měli brát v potaz i počasí. Pokud se vdáváte v létě, určitě oceníte takový účes, díky kterému vám nebudou vlasy zplihle padat do obličeje, vhodnou volbou jsou vyčesané účesy, díky nimž se vám nebude potit krk. Na zimu se naopak doporučují účesy z rozpuštěných vlasů, které zakryjí krk a lehce zahřejí.

Foto: Pinterest.com

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments