Znát svůj typ pleti by měla být samozřejmost. Pokud nebudete vědět, jaký typ pokožky máte, jen stěží budete vědět, co vám nejvíce sluší nebo si jen marně budete vědět rady se správnou péčí. Bohužel ne každá žena ví, jaký typ pleti má, což často vede k tomu, že se o pokožku nestará správně a následně se diví, když jí obličej „zdobí“ nevzhledné pupínky nebo se jí ucpávají póry…

Znáte svůj typ pleti? Měly byste!

Znalost typu pleti proto můžeme považovat za povinnost každé z nás. Bez ohledu na to, jestli je vám dvacet, třicet nebo jste nedávno překročili čtvrtou dekádu ve svém životě, měli byste vědět, jaký typ pleti máte. Proto si jednotlivé typy nyní společně představíme. Co vy na to?

Rozlišujeme následující typy pleti:

  • mastná pleť
  • normální pleť
  • suchá pleť
  • smíšená pleť

Každá je v něčem jiná, má jiné vlastnosti a především vyžaduje trochu jiný přístup. Tak co? Stále jste toho názoru, že na znalosti typu pleti až tolik nezáleží?

1. Mastná pleť

Mastná pleť rozhodně není žádná výhra, což nám jistě potvrdí každá z vás, která byla zrovna tímto typem pleti obdařena matičkou přírodou. Mastnou pleť poznáte podle toho, že produkuje až nadměrné množství mazu, který se vytváří v mazových žlázách. Vzniklý maz má tendence ucpávat póry, vytvářet na obličeji nepěkné černé tečky a je zároveň příčinou pro tvorbu ošklivého akné, které vás může potrápit v kterémkoli věku.

2. Normální pleť

Majitelky normální pleti se mohou považovat za výherkyně, protože zrovna tento typ pleti je snem snad každé z nás. Normální pleť je zkrátka normální, což znamená, že nemá žádné problémy a je v podstatě skoro dokonalá. Ženy s normální pletí nemívají problémy s akné, neznají ucpávání pórů a nestává se jim, že by se jejich obličej nepřirozeně leskl. Jediným nešvarem bývá dehydratace, ale ne do takové míry, aby se pleť dala označit za suchou.

3. Suchá pleť

Ani suchá pleť není nic, po čem bychom zrovna dychtivě prahly, že máme pravdu? Suchou pleť definuje nadměrný nedostatek hydratace, což se projevuje tak, že se pokožka vysušuje a často bývá hodně podrážděná a zarudlá. Typickým nešvarem suché pleti, se kterým se potýkají snad všechny ženy a dívky, které tento typ pokožky mají, je její nepříjemné loupání a tvoření suchých šupinek kůže. Suchá pleť také bývá nepříjemně napjatá a nadměrně citlivá.

4. Smíšená pleť

Jako poslední je zde smíšená pleť, která si dělá, co chce. Zatímco jeden den se tváří v pohodě, druhý den je vysušená a do třetice všeho dobrého (nebo v tomto případě možná zlého) je nepříjemně mastná. Přesně tak se totiž smíšená pleť chová, takže ani tohle není žádná výhra. Pro smíšenou pleť jsou typické viditelně zvětšené póry v tzv. T-zóně. Nevýhodou v tomto případě je, že nikdy nevíte, co od své pokožky můžete čekat a čím vás ráno po probuzení překvapí.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Visitor Rating: 1 Stars