Brrrr! Vrásky! Přiznejte se, že i vy se děsíte dne, kdy se podíváte do zrcadla a v jeho odrazu se zdešením zjistíte, že se zub času nemilosrdně podepsal i na vaší pleti a váš obličej tak “zdobí” drobné vějířky vrásek. Není žádným tajemstvím, že my ženy zkrátka vrásky nemáme v lásce a kdyby to šlo, vyhnuly bychom se jim co možná nejširší obloukem. Vznik vrásek přitom možná podporujete i vy sami…

Neubírejte si zbytečně na kráse

Už se vám někdy stalo, že vám někdo tipnul více let, nežli kolik vám je ve skutečnosti? Jasně, taková zkušenost žádnou ženu nepotěší. Mnoho z nás přitom vypadá o mnoho starší než ve skutečnosti, protože si vědomě ubírají na kráse. Proč? Dopouští se totiž častých zlozvyků, které jim zbytečně přidávají roky. Neděláte ty zlozvyky náhodou taky?

Přijímáte příliš mnoho cukru

Zavřete oči a představte si před sebou slaďoučký čokoládový dortík s bohatou vrstvou smetanové šlehačky. Nebo si sami sebe představte, jak se s chutí zakusujete do tabulky čokolády.

Už vám dochází, co vám tím chci naznačit? Cukr není jen nepřítelem při hubnutí, ale zároveň je nepřítelem i naší pleti, u které způsobuje předčasné stárnutí. Zamyslete se proto nad tím, jestli ve stravě nepřijímáte příliš mnoho cukru a sacharidů, jež způsobují stárnutí tkání.

Dopřáváte si alkohol

Vyjít si čas od času s kamarádkou na skleničku dobrého vína nebo si tu a tam život zpříjemnit lahodným koktejlem je určitě v pořádku. Jsme přece dospělé a alkohol si tak v rozumné míře rozhodně nemusíme zakazovat.

Problém nastává v případě, kdy si konzumaci alkoholu nehlídáte, nebo ho konzumujete až nezdravě často. Možná to nevíte, ale alkohol dehydratuje, což znamená, že se vaše pokožka vysušuje a tím pádem se prohlubují vrásky. Pokud si přihnete až příliš často, riskujete také nedostatek vitamínu A, který je nepostradatelný pro tvorbu kolagenu – a to vede k tomu, že vaše pleť začne ztrácet svou přirozenou pružnost.

Málo spíte

Dospělý člověk by měl každý den spát minimálně 8 hodin. Spánek má pozitivní vliv nejen na naši psychiku, ale výrazně ovlivňuje i náš fyzický stav. Během spánku totiž naše tělo regeneruje, takže se i pleť v této době udržuje v kondici.

Pokud budete samy sebe na spánku omezovat a nedopřejete si její takové množství, jaké si vaše tělo žádá, pak samy sebe vystavujete poměrně vysokému riziku, že pokožka nebude mít dostatek času na to, aby si dostatečně odpočinula a odvděčí se vám tím, že začne rychleji stárnout, ztratí pružnost a nechá tak vyniknout mnoha ženami tolik obávané vrásky.

Foto: Pixabay.com.