Jaké podzimní sportovní oblečení je v současnosti trendy?

Už je to tak, podzim je nenávratně tady a mnoho sportovců automaticky sahá po oblečení v tmavších, zemitých odstínech. Podzim je kouzelné roční období, které hraje až dechberoucími barvami, tak proč se halit do barevně nevýrazných kousků? V letošní sezóně nejsou trendy jen klasické neutrální barvy, ale také nepřehlédnutelně zářivé odstíny různých barev.

Podzim je geniální malíř a k němu patří pestrá paleta úžasných barev – bordó, cihlově červená, hořčicově žlutá, sytá oranžová, olivová a kaki zelená. Letos však frčí také zářivé varianty různých odstínů těchto úžasných barev. Každá sezóna je jiná, letošní podzimní sportovní móda je progresivně výraznější, současné trendy i v chladném a nevlídném počasí nechají sportovce zazářit. Současná sportovní móda jde ruku v ruce s elegancí, která si získává stále více svých příznivců. Pokud jste se rozhodli si vybrat podzimní sportovní oblečení, bude vaší velkou výhodou nepodcenit, aby oděvy byly vyrobeny z funkčních materiálů a aby vás při sportu neomezovaly v pohybu, což jistě při sportu velmi oceníte.

Sportovní tepláky a mikiny z funkčních materiálů

V podzimním období teplota klesá, a proto lze každému sportovci jen doporučit sportovní kalhoty z nepromokavého – funkčního materiálu, který chrání tělo i v dešti a ve větru. Letošní sezóna diktuje volné střihy, které neobepínají postavu. Skvělým tipem jsou funkční tepláky Nike, vyrobené z kvalitních materiálů, opatřené vkusnými a praktickými aplikacemi. Ptáte se, jaké mikiny jsou aktuálně IN a trendy? K ideální sportovní mikině patří kapuce a zip po celé délce

nebo s polovičním zipem. Je na vás, jestli zvolíte delší nebo kratší střih, z hlediska záměru použití je dobré vybírat mikiny s praktickými kapsami.

Pokud jde o horní část oblečení, na podzim potřebuje každý sportovec, který sportuje venku i lehkou nepromokavou pláštěnku. Široký sortiment sportovního oblečení nabízí skvělé a prověřené značky Salewa a Salomon.

Tyto špičkové značky poskytují sportovcům bohatou paletu sportovních oděvů z prvotřídních, funkčních materiálů, které mají výborné tepelně izolační vlastnosti a jejich údržba není nijak náročná. Toto moderní sportovní oblečení z funkčních materiálů velmi rychle schne a není třeba ho ani žehlit, což vám ušetří také čas.

Pohodlná sportovní obuv se vyplatí

Pokud jste se rozhodli si vybrat podzimní sportovní obuv, tak vřele doporučujeme, aby byla hlavně pohodlná a nepromokavá, v tomto případě platí, čím lehčí tím lépe. Při výběru podzimní sportovní obuvi dbejte nejen na správnou velikost – na přesnou délku a šířku, ale také na vhodný střih, aby obuv při sportování netlačila a zajistila vám ten správný komfort, vyhnete se tak i případným zdravotním problémů, které mohou při špatném výběru obuvi nastat. Sportovní obuv z kvalitní kůže se dokonale přizpůsobí téměř každým nohám, jelikož je měkká a pružná. Přírodní kůže má mnoho skvělých výhod, je vhodná i do sychravého počasí, snadno se čistí a ošetřuje. Na podzim bývají teploty nízké a přízemní mrazíky na sebe nenechají dlouho čekat, zateplenou sportovní obuv, která sportovce chrání, aby měl nohy v teple i v chladném a vlhkém počasí můžeme jen doporučit. Komfortní sportovní obuv je v současnosti jasným trendem a většina sportovců dobře ví, že nosit se vyplatí zejména takové kousky, které na nohou perfektně sedí a poskytují při sportování dobrou stabilitu a ten správný komfort.