Náušnice patří mezi nejstarší doplňky vůbec, zároveň je řadíme k těm, které většina z nás používá dnes a denně. Pomáhají nám cítit se krásnější, doplňujeme s nimi naše outfity, podtrhují náš look. Ne všechny ženy si ale náušnice umí vybírat správně a mnoho z nich nosí takové, které jim vůbec nelichotí.

I náušnice je potřeba vybírat pečlivě

Možná jste si myslely, že pokud jde o náušnice, je v podstatě jedno, jaké nosíte. Že při jejich výběru záleží pouze na vašem vkusu a na tom, co se vám líbí a co ne. Jenže to není tak úplně pravda, i při výběru náušnic je potřeba přemýšlet a vybírat s rozumem a rozvahou.

Ne všechny typy náušnic totiž sluší a lichotí všem tvarům obličeje – a právě na tvaru obličeje v tomto případě záleží ze všeho nejvíce. Umíte si vybrat podle toho, jestli je váš obličej kulatý nebo třeba srdcový? Pokud ne, ráda vám s tím pomůžu!

Náušnice pro srdcový obličej

Srdcový obličej definuje širší čelo a naopak špičatější brada. Pakliže máte takový tvar obličeje, doporučuji vám vsadit na středně dlouhé visací náušnice, které vašemu obličeji padnou jako ulité.

Náušnice pro kulatý obličej

Majitelky kulatých obličejů ví, že mají plnější tváře a nízké čelo. Kulatému obličeji budou nejvíce slušet takové náušnice, které ho dokážou opticky protáhnout – z toho plyne, že pokud máte kulatý obličej, měly byste si vybírat dlouhé visací náušnice, nebo i takové, které se směrem dolů rozšiřují.

Náušnice pro oválný obličej

Oválný obličej můžeme považovat za ten ze všech nejuniverzálnější, protože se k němu hodí prakticky cokoli a jeho majitelky tak mají opravdu z čeho vybírat. Jestli vám mohu poradit, vyhněte se dlouhým náušnicím, které mají tendence protahovat obličej, což ve vašem případě není potřeba a bylo by to spíše na škodu.

Náušnice pro hranatý obličej

Pokud máte hranatý obličej, pak je vaše čelo stejně široké jako spodní čelist. Hranatý obličej možná může působit drsně, s pomocí vhodně zvolených náušnic jej ale můžete šikovně zjemnit. Vsaďte na kruhové náušnice, které slaví velkolepý comeback.

Foto: Pixabay.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments