Mnoho žen sní o krásných, dlouhých a hustých vlasech. Bohužel – co není dáno geneticky – musíme nahradit uměle a trochu tak vlasům dopomoci. Poradíme vám, jak se vyhnout vypadávání a lámání vlasů. Není to těžké, jen to chce chovat se k vlasům s láskou a dát jim potřebnou péči. Zjistěte, jak vypadávání vlasů předejít a jak vlasy podpořit. 

Častá úprava a barvení vlasů

Častá “tepelná úprava” vlasů a barvení vlasy ohromně oslabuje a vlasům tak chybí ochranné látky, které drží vlasové vlákno pohromadě. Bohužel pak dochází k lámání vlasů a tím pádem jsou oslabené. Zkuste zapátrat a vyzkoušet přírodní barvy, které jsou na bázi přírodních látek. Vaše kadeřnice vám jistě poradí, dnes je na trhu tolik možností, tak proč je nevyzkoušet?

Vaše vlasy můžete také zachránit maskami a zábaly. Pokud možno, nechávejte různé oleje a masky na vlasech  vždy přes noc.

Hormonální změny

Hormonální změny mohou mít na vaše vlasy také negativní dopad. Kolísání hormonů často znamená změnu kvality pleti, nehtů a v neposlední řadě i vlasů. Mnoho žen tento fakt pozná v těhotenství, kdy vlasy extrémně vypadávají nebo mění svou kvalitu. Poraďte se se svým lékařem, jaké vitamíny můžete jíst a v jakém množství. Pokud se vám zhoršila kvalita vlasů v krátké době, rozhodně neseďte doma, ale vyhledejte lékaře. Může to znamenat, že váš zdravotní stav není v pořádku.

Stres, předchůdce všech problémů

Stres má ve většině případů negativní dopad jak na vaši psychiku, tak na vaše tělo. V dnešní uspěchané době se stresu jen těžko vyhneme, proto se snažte stresové situace alespoň omezovat, nebo stres prokládat relaxem. Pokud jste zažila nějaké trauma, nebo jste v permanentním stresu, vlasy vám mohou vypadávat až extrémně.

Optický klam

Jak jsme již zmínili, vyvarujte se tepelnému namáhání vlasů. Po mytí nechávejte vlasy schnout přirozeně. Pokud máte geneticky řídké vlasy, můžete si pomoci fénem, který samozřejmě snižte na tu nejnižší teplotu. Před foukáním použijte přípravky k ochraně před teplem a vlasy vyfoukejte přes kulatý kartáč. Vlasy tak opticky získají objem.

Krátký střih

Střih dělá také své, proto je lepší, pokud máte řídké vlasy, nosit kratší střih. Krátký střih dodá okamžitě vlasům objem. Také je důležitý správný výběr barvy. Poraďte se s kadeřnicí, která vám řekne, jaká barva se k vám hodí a při jaké vypadají vlasy hustější. Bohužel pokud nemáte geneticky dané husté vlasy, nejspíš jich budete muset docílit jen opticky, nebo s pomocí výživných vlasových doplňků a výživných masek. Ale nezoufejte, na každého člověka působí vše jinak a při správné péči a píli můžete mít vše, na co si pomyslíte.

Foto: Pinterest, Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments