Jaké je tajemství stále štíhlých Italek? České ženy by si měly vzít příklad

Italky jsou obdivovány po celém světě díky jejich krásné a štíhlé postavě. Dbají o sebe, jsou zdravé a atraktivní. Když si představíme některé italské kalorické bomby, musíme se zeptat, jak to dělají. Jaký je jejich životní styl?

Neupínají se k dietám

Slovo „dieta“ pro Italky neexistuje. Nemají jídlo rozdělené na dietní a nedietní. Jedí vše, ale střídmě. Snaží se vyhýbat vyloženě těžkému jídlu konzumovanému ve velkých porcích. Zakládají si na kvalitně a čerstvosti. Vždyť o tom přeci středomořská strava je.

A pokud už si dají něco nezdravého, nemají kvůli tomu výčitky. Jejich celkový zdravý životní styl a postavu totiž jedno uklouznutí neohrozí.

Pijí hodně vody

Navzdory všeobecnému přesvědčení, Italky nepijí hektolitry vína denně. Italové ani zdaleka neholdují alkoholickým nápojům v takové míře, jako Češi. Oproti tomu pijí hodně obyčejné vody. A je to logické, v Itálii panují vyšší teploty než u nás. Pokud už si Italové dají víno, tak k večeři nebo k obědu a končí u jedné až dvou deci.

Mají skromné snídaně

Díky kultuře a životnímu stylu nemají opulentní snídaně. Vědí, že si za pár hodin dopřejí velký oběd a nemá pro ně smysl do sebe dostat velké množství kalorií. Většinou jde jen o kávu či cappuccino a něco malého k tomu.

Foto: Shutterstock

Nejdůležitějším chodem dne je oběd

Pro Italy je nejdůležitější jídlo dne oběd. Někdy trvá i dvě hodiny, zahrnuje popovídání si s přáteli a bývá takovou malou společenskou akcí. Italové nejedí o samotě a také nemají ve zvyku zhltnout rychle během půlhodinové obědové pauzy těžký chod a pak se honem vrátit do práce. Italové si oběd vychutnávají a zbytečně nepospíchají.

Obědový stres, jak jej známe u nás, v Itálii nepanuje. Možná i díky tomu nemají večerní chutě a zároveň nepotřebují mezi jídly uzobávat svačinky.

Foto: Shutterstock

Mají dostatek pohybu

Dalším důvodem jejich štíhlé postavy je dostatek pohybu. Hodně chodí, kde to jde, tak chodí pěšky. Neobvyklé nejsou ani procházky po jídle. Ve volném čase nebudou sedět doma, ale raději se budou procházet ve městech či parcích.

Méně tuku v kuchyni

Středomořská kuchyně se od té naší liší mimo jiné v množství používaného tuku. Místo živočišného hraje u Italů prim tuk rostlinný – zejména ve formě olivového oleje.

Většinu jídel – zeleninu, těstoviny – připravují jen ve vodě. Pokud potřebují olej, stačí jim jen velmi malé množství. Olejem si pokapávají saláty, ryby a těstoviny, ale jen decentně.

Při přípravě pokrmů používají čerstvé suroviny

V Itálii je obvyklé připravovat jídlo z nezpracovaných surovin. Žádné polotovary. Italové si často připravují čerstvé i těstoviny. V jejich domácnosti najdete převážně zeleninu jako jsou rajčata, lilky, cukety, olivy a zkrátka vše, co se dá sehnat čerstvé. Velké množství mořských ryb na jejich jídelníčku nikdy nechybí.

Italky se cítí dobře

Italky jsou sebevědomé a cítí se dobře ve svém těle. Psychika má na postavu a případné shazování kil obrovský vliv. Žít poblíž moře a užívat si volný čas na pláži? To je životní styl, který si musí zamilovat snad každý. I proto Italky berou svou postavu i péči o svůj zevnějšek vážně. Plážová kultura je velkou motivací si svou postavu hlídat.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.