Jaká kabelka bude nejvíce slušet vaší postavě?

Není kabelka jako kabelka. Vybírat bychom je měli nejen podle našeho vkusu nebo skutečnosti, jestli se nám daný kousek líbí či nelíbí, ale je dobré ohlížet se i na typ naší postavy. Možná vás to překvapí, ale ne všechny kabelky musí vaší postavě nutně slušet. 

Kabelka, která vaší postavě sedne

Jsou kabelky, které budou parádně slušet vysokým ženám, zatímco těm s nižší postavou by spíše uškodily. Pak jsou tu kabelky, které naopak lichotí nižším ženám, ale těm vysokým příliš nesvědčí. Ženy s postavou typu jablíčko by si měly pořídit jinou kabelku, nežli ženy, jejichž postava odpovídá typickému tvaru přesýpacích hodin.

Ufff, také jste si až do této chvíle mysleli, že vybrat kabelku není až taková věda? Teď už možná začínáte pochybovat nad tím, jestli si s tímto úkolem vůbec dokážete poradit. A víte co? S námi to zvládnete levou zadní!

Máte-li nízkou postavu, nekupujte si kabelku s popruhem

Patříte-li mezi ženy, ke kterým nebyla příroda, co se tělesné výšky týče, zrovna dvakrát štědrá, pak se co možná nejširším obloukem vyhýbejte kabelkám, které mají příliš dlouhý popruh. Slušet vám bude drobnější kabelka přes rameno,která nemusí být kdovíjak obřích rozměrů, ale klidně může hýřit všemi barvami duhy.

Jste-li vysoké, budou vám slušet crossbody kabelky

Opakem nízkých žen jsou ženy, které se na náš svět mohou dívat pěkně z výšky, protože jim příroda do vínku nadělila krásně dlouhé nohy. Jestliže k takovým dlouhonožkám patříte i vy, radíme vám vybírat si oblíbené kabelky crossbody s dlouhým popruhem, které se nosí křížem přes tělo. Takové kousky nechají vyniknout vaše dlouho nohy.

[easy-image-collage id=17767]

Postavě typu hruška svědčí nenápadné kousky

Nyní se dostáváme k velmi častému typu ženské postavy a tím je tzv. hruška. Tahle postava se vyznačuje poměrně výraznými a širokými boky, za které se ale ženy rozhodně nemusí stydět. Zapomeňte na velké kabelky, u kterých jste si mysleli, že vám pomohou široké boky zakrýt. Naopak si vybírejte drobné a nenápadné kousky, jako třeba psaníčka nebo kabelky do ruky, ty vám budou nesmírně lichotit.

Jablíčkovému typu postavy doporučujeme kabelky přes rameno

Mít postavu typu jablíčko není žádná ostuda, naopak se snažte udělat ze svých proporcí přednost a nezakrývat je kabelkou. Vám můžeme všemi deseti doporučit kabelky, které se nosí ležérně přes rameno.

[easy-image-collage id=17762]

Máte-li postavu přesýpacích hodin, noste kabelky do ruky

Na závěr ještě pár slov k postavě, které se říká přesýpací hodiny. Pakliže patříte k ženám, které mají zrovna tento typ postavy, nezoufejte a vybírejte si pro sebe takové kabelky, které se dají nosit buď v ruce, nebo přes rameno. Nemusí se jednat o nějaké nenápadné modely, nebojte se trochu vybočit z řady, chybu tím rozhodně neuděláte.

Foto: Pinterest.com, Unsplash.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.