Jak zvýraznit svou ženskost? Vsaďte na trendy jarní oblečení podle tvaru postavy

Tender women with different body types in studio

Mnoho žen se v dnešní uspěchané době cítí zanedbávané a ztraceny ve stínu každodenních povinností. Někdy je potřeba se zastavit a upřít pozornost na svou ženskost – to, co z nás dělá ženy. V tomto článku nabídneme tipy a rady, jak zvýraznit svoji ženskost a probudit v sobě ženu, kterou jste. Od účesů, přes líčení až po šatník. Prozradíme, jak si dopřát chvíle jen pro sebe a potěšit se z té nejzákladnější vlastnosti – z toho, že jsme ženy.

Výběr jarního oblečení na míru vašemu stylu

Při nákupu nové jarní garderoby je důležité zohlednit váš jedinečný styl a preference. Výběr oblečení by měl odrážet vaše osobní pocity pohodlí a krásy.

Jaro je ideální doba pro živé a pastelové barvy, které dodají energii a dobrou náladu. Vhodné jsou zeleno-šedé, růžové, světle modré a citronově žluté tóny.

Výběr materiálu je také důležitý. Vsaďte na dlouhé sukně z kašmíru, hedvábí, bavlny nebo lnu, tuniky, softshelly bundy, kožené kabáty – materiály jako tyto jsou ideální pro jarní počasí. Umožňují svobodu pohybu, ale také dodávají teplé a uvolněné pocity.

Zvolte takové oblečení, které bude protivné chladnému větru, ale také příjemné na teplejší jarní dny.

Výběr oblečení v souladu s tvarem vaší postavy

Postava typu hruška

Ženy s postavou hrušky mají úzká ramena a rozšířenou spodní část těla. Vhodné je zvolit střihy, které tvar postavy zúží a opticky proporčněji zvýrazní. Doporučené jsou střihy A-line (mírně přiléhavé), rovné kalhoty, sukně s výstřihem, vertikální pruhy, šosy a lemy, které rozčlení siluetu a opticky zúží problematická místa.

Při výběru oblečení se zaměřte na rovné kalhoty, sukně, šaty s výstřihem a tuniky. Tyto doporučené styly dokáží optimálně zvýraznit vaši ženskost a zakrýt nedostatky. Vybírejte hladké a lesklé materiály, které opticky zjemňují. Zvolený stylový koncept přizpůsobte svému osobnímu stylu tak, abyste se v oblečení cítily maximálně pohodlně a sebevědomě.

Postava typu jablko

Ženy s postavou jablka mají úzkou horní část těla a rozšířenou spodní část. Vhodné střihy jsou ty, které zdůrazní vrchní část a opticky zúží spodní část postavy. Doporučené jsou střihy empire (přiléhavé pod prsy), tuniky, košile s přepásanými rukávy, říznuté a zdobené límce.

Tyto prvky zdůrazňují výšku postavy a rozčleňují její spodní část. Při výběru oblečení se zaměřte na střihy empire, tuniky a košile, které dokážou optimálně zvýraznit vaši ženskost a zúžit spodní partie postavy. Vybírejte hladké, lesklé a zdobené materiály, které upoutají pozornost nahoru.

Zvolený stylový koncept přizpůsobte svému osobnímu stylu tak, abyste se v oblečení cítily maximálně pohodlně a sebevědomě.

Postava typu přesýpací hodiny

Ženy s tímto typem postavy mají zúženou horní a spodní část těla, mezi nimiž je zvýrazněná střední partie. Vhodné je zvolit střihy, které tuto postavu rozčlení a zjemní její tvar. Doporučené jsou střihy A-line (mírně přiléhavé), maxi sukně, tuniky, košile s povolenými rukávy, zástřihy a výstřihy. Tyto prvky opticky rozdělují postavu a zjemňují její tvary.

Při výběru oblečení se zaměřte na střihy A-line, tuniky, košile a sukně – ty dokáží zjemnit tlustší partie postavy a vytvořit dojem elegance a hladkosti. Vybírejte hladké materiály a pastelové barvy, které opticky zjemňují. Zvolený stylový koncept přizpůsobte svému osobnímu stylu tak, abyste se v oblečení cítily maximálně pohodlně a sebevědomě.

Tyto tipy pro výběr oblečení podle typu postavy vám pomohou zdůraznit vaši ženskost a pocit pohodlí. Nepodléhejte módním trendům, ale zvolte styl, který odpovídá právě vašemu tělesnému typu.

Postava typu váza

Ženy s postavou typu váza mají široká ramena a úzkou horní část těla se zúženou spodní částí. Vhodné je zvolit střihy, které opticky zúží horní část a zdůrazní spodní část postavy. Doporučené jsou střihy s raglánovými rukávy, košile s povolenými rukávy, široké sukně, tuniky, šaty s výstřihem. Tyto prvky rozšiřují horní část postavy a zvýrazňují spodní část.

Při výběru oblečení se zaměřte na košile, sukně, šaty a tuniky – ty dokáží opticky zúžit horní partie postavy a zdůraznit boky i pas. Vybírejte hladké a lesklé materiály, které vytvářejí dojem elegance. Doplňte výrazné doplňky jako je šperk na krku, který upoutá pozornost na ramenou. Zvolený stylový koncept přizpůsobte svému osobnímu stylu tak, abyste se v oblečení cítily maximálně pohodlně a sebevědomě.

Tipy pro výběr oblečení podle typu postavy vám pomohou zvýraznit vaši ženskost stylizovaným a elegantním způsobem. Nepodléhejte módním trendům, ale zvolte styl, který odpovídá právě vašemu tělesnému typu.

woman in white long sleeve shirt and blue denim jeans standing near window
Foto: Unsplash

Vytvořte jarní outfit, který bude korunován dokonalými doplňky a líčením

Doplňky jako klobouček, šátek, sluneční brýle, kabelka, šperk na krku či náušnice dokážou dokonale podtrhnout styl vašeho jarního outfitu. Zvolte doplňky ve stejné nebo kontrastní barvě, tak aby vynikly vaše nejlepší rysy.

Co se líčení týče, naturalistický make-up s důrazem na oči a rty je nejvhodnější volbou pro jaro. Podtrhněte své oči tonalitou oční tužky a napudrovaným očním stínem pro světlejší tóny. Oblíbené jarní barvy jsou zelená, světle růžová a béžová.

Pro svůj účes zvolte rozcuchané vlny, lehké vlnící se linie, prameny nebo psaníčka. Tyto styly vás učiní jako byste právě vstoupili do přírody. Záplaty, korunky z květin, perel, listů nebo stužek dokonale doplní váš jarní vzhled.

Dokonalé doplňky a líčení nejen odhalí, ale také podtrhnou vaši osobnost, styl a náladu. Nebojte se zkusit různé kombinace a nechte se inspirovat jarní atmosférou. Vaše šaty, sukně, kalhoty nebo kabát získají nový rozměr díky perfektně zvoleným doplňkům.

Vyndejte své oblíbené parfémy, make-upy, doplňky a účesy a vytvořte jarní outfit, na který budete s radostí vzpomínat!

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.