Zvýraznit rty můžete pomocí jednoduchých triků

I když možná příliš neholdujete kdovíjak výraznému líčení, kombinaci nenápadného nude make-upu s namalovanými rty určitě neodoláte. Právě tahle dvojice je mezi ženami velmi oblíbená, protože jim umožňuje zvýraznit se i bez nutnosti okatějšího make-upu.

Pokud se rozhodnete pro nude líčení a k němu vsadíte na rtěnku, měly byste vědět, jak to udělat, aby byly vaše rty v dokonalé kondici a výsledek stál za to.

Dopřejte rtům péči v podobě balzámu

Určitě vám nemusíme říkat, že rtěnka na popraskaných rtech jen zbytečně zvýrazní všechny nedostatky a upoutá pozornost na to, co byste raději před okolím schovaly.

Proto před nanesením rtěnky dopřejte svým rtům péči v podobě balzámu, který vaše rty krásně zvláční a vyživí. Nebude tak hrozit, že se vysuší a popraskají.

Foto: Pexels.com

Naučte se pracovat s konturami

Nanést na pusinku pouze rtěnku nestačí, i když se na první pohled může zdát, že bohatě ano. A je pravda, že mnoho žen si pouze se rtěnkou vystačí.

Proč se ale spokojit s málem, když můžete svůj look dotáhnout k dokonalosti? Naučte se proto pracovat s konturami, které zvýrazníte buď s pomocí konturovací tužky, nebo s rtěnkou v tyčince. Kontury by měly mít tmavší odstín nežli vámi zvolená rtěnka.

Pexels.com

Správný výběr odstínu je důležitý

Nyní již přichází na řadu aplikace samotné rtěnky, kdy si však dovolíme upozornit, že i na správné volbě odstínu velmi záleží. Ne každé ženě totiž padne každá rtěnka a na to je potřeba myslet.

Pakliže jste spíše tmavší typ, nebojte se sáhnout po červených tónech a to i těch, které jsou opravdu hodně výrazné. Studenější typ si zase vyžaduje spíše růžové odstíny.

Foto: Unslash.com

S rtěnkou se to nepřehání

Pokud jde o rtěnku, zapamatujte si jedno známé rčení, které hrdě hlásá, že méně je někdy více. A v tomto případě to platí dvojnásobně, proto to s nánosem rtěnky nepřehánějte a spokojte se s jednou vrstvou. Věřte, že to bude bohatě stačit.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.