Jak zpomalit stárnutí pleti

Stárnutí pleti je přirozená součást života a nevyhne se žádné z nás. Úplné zastavení stárnutí pleti ještě věda nevyřešila a kdo ví, jestli kdy vyřeší. Existují ovšem způsoby, jak stárnutí pleti oddálit a zmírnit. A není to raketová věda.

Klid, nestresujte se

Nepřidělávej si zbytečně vrásky! Naučte se odpočívat, najděte si čas pro sebe a dělejte to, co vás baví. Stresový hormon kortizol je zabiják kolagenu, proto když se budete stresovat, vaše pleť zestárne rychleji. 

Důležitý je i spánek, během něj se totiž pleť regeneruje. Jestli dlouho do noci sedíte u počítače, nesmíte se divit unavené a předčasně zestárlé pleti.

Jezte zdravě a pijte vodu

Omezte mastné jídlo a přidej do jídelníčku potraviny, které udělají pleti dobře. Patří k nim ořechy, citrusy, kiwi nebo špenát. Z citrusů zvlášť citron a grapefruit, oba dodají pleti vitamíny a hydratují i zevnitř. Citron se dá použít do doma vyrobené pleťové masky, skvěle pleť vyčistí.

Nezapomínej pít! Tím myslíme vodu, ne slazené limonády nebo kafe. Pleť je potřeba hydratovat hlavně zevnitř, proto pití nikdy nešiďte.

Vyživuj pleť správnými krémy

Vyživujte a hydratujte pokožku denním a nočním krémem. Krémy vždy vybírejte podle svého typu pokožky a věku, špatně zvolený krém vám sice tolik neublíží, ale efekt určitě nebude kdovíjaký. 

Pleť vyživujte na noc i ráno před použitím make-upu. Nezapomeňte ji chránit před sluníčkem – pořiďte si krém s ochranou proti UVA a UVB záření. Pokud jste na slunce citlivé, neopomínejte nošení slunečních brýlí. Mhouříte-li bez nich oči, tenká kůže okolí očí se častěji namáhá a tvoří se tak vrásky.

Poctivě se odličujte

Pravidelné odličování a čištění udržuje pleť mladou. Pořiďte si odličovací mléko nebo vodu a důkladně obličej večer i ráno očisťujte. Jak poznáte, že jste dokonale odlíčená? Jednoduše. Když přejedete obličej vatovým tamponkem ještě jednou, nemělo by na něm zůstat vůbec nic.

Zdroje:


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.