Patříte k těm ženám, které nejsou spokojené se svými vlnami nebo kudrnami? Jsou vaše vlasy krepaté a kudrliny nedefinované? Žehlíte si svoje lokny každý den a závidíte kolegyním s rovnými vlasy? Právě pro vás je určený tento článek.

4 kroky ke zdravějším loknám

Krok 1: Akceptujte své vlasy

Prvním krokem k hezčím a zdravějším vlnám je uvědomit si, že je vaše přírodní struktura vlasů krásná a není tedy potřeba nic měnit. Zapomeňte na žehličku nebo brazilský keratin. Zkuste si na internetu vyhledat kudrnaté celebrity a inspirovat se účesy, které běžně nosí.

Krok 2: Určení typu vlasů

Je důležité zjistit, co vašim vlasům vlastně chybí. Nejčastějšími neduhy, kterými vaše vlasy trpí, je buď nedostatek proteinu nebo nedostatek hydratace.

Vlasům, kterým schází hydratace, zároveň schází i pružnost – při natažení vlas prostě praskne, na dotek je suchý a hrubý. Vlasy, kterým schází protein, vypadají mdle – jsou řídké, matné, bez objemu. Dokážete-li si určit váš typ vlasů, budete mít mnohem jednodušší vybrat vhodnou vlasovou péči!

Suché vlasy potřebují hloubkovou výživu (vlasové masky), kdežto vlasy s deficitem proteinu potřebují proteinovou péči – vhodné jsou zábaly z olivového nebo avokádového oleje nebo tzv. rýžový oplach – jeden hrnek rýže na dva hrnky vody, nechat louhovat 24 hodin, přecedit, vlasy opláchnout a nechat působit půl hodiny.

Krok 3: Vhodná vlasová kosmetika

V oblasti vlasové kosmetiky obecně platí, že je vhodnější používat kosmetiku určenou přímo pro kudrnaté vlasy. Důležité je vyhýbat se sulfátům, silikonům a alkoholům, které vlasy vysušují. Bohužel je smutnou realitou, že konvenční kosmetika je určena především pro rovné vlasy, takže je potřeba pečlivě číst složení všech výrobků. Silikony rovným vlasům nevadí, protože je obalí do ochranné vrstvy, která podporuje hladkost a lesk. Kudrnám ale dokážou ubrat na kráse. Pod silikonovou vrstvou totiž začnou ztrácet schopnost vlnit se a ve výsledku můžou působit nesouměrně a zplihle.

Krok 4: Styling

Cesta ke krásným a zdravým vlnám a kudrnám se neobejde bez vynechání tepelných úprav. Pokud si chcete fénovat vlasy, používejte nejnižší možnou teplotu a difuzér, který vám pomůže s tvarováním vašich loken. Také se doporučuje používání leave in (bezoplachových) kondicionérů, které vlasům pomohu získat maximální hydrataci. Ručníky vyměňte při sušení vlasů za bavlněné tričko, které se o vlasy nebude třít a nebude způsobovat krepatění. K dotvarování loken si můžete pomoci pěnovými tužidly nebo gely.

Začněte vaši cestu za zdravými loknami ještě dnes!

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze