Zhubnout není jednoduché. Daleko složitější je ale shozená kila znovu nenabrat

Která z nás někdy nezkoušela zhubnout? Jen málokterá žena je spokojená se svou postavou, ve skutečnosti by většina z nás na sobě našla minimálně jeden nedostatek, že? Zhubnout není jednoduchá cesta, je tomu spíše naopak. Možná ale ještě o něco složitější je si váhu po zhubnutí udržet a nenabrat ztracená kila nazpět i s několika navíc.

Foto: Unsplash.com

Krok číslo jedna: zhubnout! Krok číslo dva: znovu nepřibrat!

Daly jste se na cestu za vysněnou postavou a chcete zhubnout? V tom případě jste tady správně. Co si budeme povídat: nadváha nebo dokonce obezita, což je ta horší varianta, nevypadá vůbec dobře, nemluvě o tom, že s sebou přináší nejedno zdravotní riziko.

Jak tedy zhubnout a poté si svoji váhu udržet? Co můžete udělat pro to, abyste se zbavily nadváhy (či obezity) a nepřibraly ztracená kila nazpět?

Jídelníček je základ

Základem všeho je jídelníček. Hubnutí je z 80 % hlavně o stravě, zbylých 20 % poté zaujímá pohyb. Jídelníček by měl být pestrý a vyvážený. Důležité je, aby pro vás byla zdravá strava dlouhodobě udržitelná, to znamená, že byste se neměly do ničeho nutit, protože to by znamenalo, že to dříve nebo později vzdáte. Je potřeba si zkrátka osvojit nový způsob stravování.

Foto: Pexels.com

Nestyďte se počítat kalorie

Hubnutí není jednoduchý proces. Je založeno na kalorickém deficitu. Pokud je to pro vás novinka, není žádná ostuda používat aplikaci, díky které si můžete hlídat, kolik kalorií jste ten den přijaly, kolik jste prostřednictvím stravy získaly důležitých makroživin, nebo naopak zjistit, co vám ve stravě přebývá nebo chybí.

Pohyb je potřeba

Bez pohybu to nepůjde, to je vám doufám jasné. Pokud chcete hubnutí podpořit, pak se budete muset hýbat – ve svém vlastním zájmu. Navíc pakliže chcete papat, je potřeba pohyb zařadit, protože čím více pohybu, tím více si budete moci dopřávat jídla.

Foto: Pexels.com

Je to v hlavě

Možná jste v souvislosti s hubnutím zaslechly větu typu „hubnutí je v hlavě“, nebo něco ve stylu, že si to nejdříve v hlavě musíte ujasnit a teprve poté se do hubnutí pustit naplno. A víte co? Něco na tom bude.

Je potřeba přesvědčit hlavu, že to opravdu chcete. Zároveň se zbytečně nestresujte, když hubnutí nepůjde hned. Pokud chcete zhubnout a poté nepřibrat, pak si to musíte nastavit tak, aby pro vás ta změna byla udržitelná klidně už napořád.

Foto: Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.