Jak zakrýt šediny v domácích podmínkách? Jde to snáze, než si myslíte

Šedivé vlasy nevidíte přicházet a neexistuje ani žádná věková hranice, kdy mají přijít. Ve chvíli, kdy se objeví první stříbrné prameny, máte vlastně dvě možnosti. Můžete je přijmout jako krásný a přirozený proces nebo se rozhodnout je skrýt. Obojí je v pořádku a metod k jejich zakrytí hned několik.

Foto: Depositphotos.com

Vzhledem k tomu, že pravidelné zakrývání šedin v profesionálních salonech je dosti nákladné nebo mohou nastat situace, kdy se nikam dlouhodobě nedostanete (jako třeba právě teď), jistě vás zajímá, jak zakrýt šediny z pohodlí domova.

Náš návod samozřejmě profesionála nenahradí, přesto existují způsoby, jak šedivé vlasy barvit svépomocí a získat skvělý a přirozeně vypadající výsledek.

Určete množství vlasů, které chcete barvit

Pokud nechcete šediny vidět vůbec a chcete je zakrýt úplně, je nutná trvalá barva, s čímž souvisí zvýšená obezřetnost. Jste také do jisté míry limitováni, pokud se rozhodnete se zakrýváním přestat – budete se muset vypořádat s různými tóny ve vlasech, například barva na konci vlasů se může lišit od barvy uprostřed vlasů nebo u kořínků. V tomto případě je výhodnější semipermanentní barva, protože neobsahuje amoniak. Ta šediny vyloženě nepřebarví, ale spíše překryje a sjednotí s ostatními.

Také balayage je skvělým způsobem, jak odklonit pozornost od šedin, protože pohled bude přitahován k místům, kde se vytváří odraz nebo světlo.

Zdroj: Pixabay

Připravte vlasy na barvení

Správnou přípravou vlasy lépe absorbují barvu. Například minerály ve vodě mohou ovlivnit schopnost vlasů, zejména těch šedivých, přijmout barvu. V tomto případě jsou výhodnější sprchové filtry, které pomáhají minerály redukovat. Odborníci doporučují používat jablečný ocet, který obnovuje hladinu pH pokožky hlavy.

Foto: Pexels.com

Myslete na správné osvětlení

Toto hledisko pravděpodobně nikoho nenapadne, ale špatné osvětlení v místnosti, kde si barvíte své šedé vlasy, se může stát velkým problémem. Kolikrát ani na první pohled dostačující denní světlo nemusí úplně stačit, proto doporučujeme rozsvítit světla a rozhrnout závěsy.

Barva také může vypadat jinak v prostředí umělého a přirozeného světla, takže při nanášení vlasů si zajistěte přístup k oběma typům světelných zdrojů. Po obarvení se vyfoťte za přítomnosti obou typů světla, abyste získala lepší představu o tom, jak vám barva chytila.

Foto: Shutterstock.com

Zkuste barevný sprej

Velmi oblíbenou zbraní proti šedinám jsou nejrůznější spreje s barvou. Nabízí je více výrobců, a tak máte opravdu pestrý výběr odstínů, od světlých až po tmavé. Barvy nejsou permanentní, vydrží přibližně do prvního umytí. Nicméně je nutné podotknout, že tyto spreje vlasy trochu zatěžují a nebývají tak lesklé, proto jim věnujte zvýšenou péči.

Další možností jsou tónovaná tužidla, která nanesete do vlhkých vlasů. Mají různou dobu výdrže. Některé jen několik dnů a jiné i týdny. Ty trvanlivější vybírejte opatrně, aby výsledný odstín ladil se zbytkem barvy vlasů.

Foto: Unsplash.com

Další možnosti zakrytí šedin

Zakrýt šediny lze taktéž za pomoci řasenky, korektoru nebo pudru. Tyto produkty nejsou určené na větší plochy, ale pouze na nejvíce viditelná místa – podél čela, uší nebo na zátylku. Přípravky noste neustále při sobě, abyste mohly upravit své vlasy kdykoliv potřebujete.