Šedivé vlasy nevidíte přicházet a neexistuje ani žádná věková hranice, kdy mají přijít. Ve chvíli, kdy se objeví první stříbrné prameny, máte vlastně dvě možnosti. Můžete je přijmout jako krásný a přirozený proces nebo se rozhodnout je skrýt. Obojí je v pořádku a metod k jejich zakrytí hned několik.

Foto: Depositphotos.com

Vzhledem k tomu, že pravidelné zakrývání šedin v profesionálních salonech je dosti nákladné nebo mohou nastat situace, kdy se nikam dlouhodobě nedostanete (jako třeba právě teď), jistě vás zajímá, jak zakrýt šediny z pohodlí domova.

Náš návod samozřejmě profesionála nenahradí, přesto existují způsoby, jak šedivé vlasy barvit svépomocí a získat skvělý a přirozeně vypadající výsledek.

Určete množství vlasů, které chcete barvit

Pokud nechcete šediny vidět vůbec a chcete je zakrýt úplně, je nutná trvalá barva, s čímž souvisí zvýšená obezřetnost. Jste také do jisté míry limitováni, pokud se rozhodnete se zakrýváním přestat – budete se muset vypořádat s různými tóny ve vlasech, například barva na konci vlasů se může lišit od barvy uprostřed vlasů nebo u kořínků. V tomto případě je výhodnější semipermanentní barva, protože neobsahuje amoniak. Ta šediny vyloženě nepřebarví, ale spíše překryje a sjednotí s ostatními.

Také balayage je skvělým způsobem, jak odklonit pozornost od šedin, protože pohled bude přitahován k místům, kde se vytváří odraz nebo světlo.

Zdroj: Pixabay

Připravte vlasy na barvení

Správnou přípravou vlasy lépe absorbují barvu. Například minerály ve vodě mohou ovlivnit schopnost vlasů, zejména těch šedivých, přijmout barvu. V tomto případě jsou výhodnější sprchové filtry, které pomáhají minerály redukovat. Odborníci doporučují používat jablečný ocet, který obnovuje hladinu pH pokožky hlavy.

Foto: Pexels.com

Myslete na správné osvětlení

Toto hledisko pravděpodobně nikoho nenapadne, ale špatné osvětlení v místnosti, kde si barvíte své šedé vlasy, se může stát velkým problémem. Kolikrát ani na první pohled dostačující denní světlo nemusí úplně stačit, proto doporučujeme rozsvítit světla a rozhrnout závěsy.

Barva také může vypadat jinak v prostředí umělého a přirozeného světla, takže při nanášení vlasů si zajistěte přístup k oběma typům světelných zdrojů. Po obarvení se vyfoťte za přítomnosti obou typů světla, abyste získala lepší představu o tom, jak vám barva chytila.

Foto: Shutterstock.com

Zkuste barevný sprej

Velmi oblíbenou zbraní proti šedinám jsou nejrůznější spreje s barvou. Nabízí je více výrobců, a tak máte opravdu pestrý výběr odstínů, od světlých až po tmavé. Barvy nejsou permanentní, vydrží přibližně do prvního umytí. Nicméně je nutné podotknout, že tyto spreje vlasy trochu zatěžují a nebývají tak lesklé, proto jim věnujte zvýšenou péči.

Další možností jsou tónovaná tužidla, která nanesete do vlhkých vlasů. Mají různou dobu výdrže. Některé jen několik dnů a jiné i týdny. Ty trvanlivější vybírejte opatrně, aby výsledný odstín ladil se zbytkem barvy vlasů.

Foto: Unsplash.com

Další možnosti zakrytí šedin

Zakrýt šediny lze taktéž za pomoci řasenky, korektoru nebo pudru. Tyto produkty nejsou určené na větší plochy, ale pouze na nejvíce viditelná místa – podél čela, uší nebo na zátylku. Přípravky noste neustále při sobě, abyste mohly upravit své vlasy kdykoliv potřebujete.

Další nálož inspirace najdete na našem Instagramu!
Líbil se vám článek?
FashionMagazin.cz na homepage Seznamu?Přidat boxík na Seznam.cz

Diskuze

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

Jak říkala moje babička, jedinou přirozenou okrasou ženy jsou její vlasy. A já se jí držím. Ona měla své dlouhé vlasy do 85 let, potom jí bohužel zřídly a nechala se ostříhat. Dožila se 90 let.