Všechny to známe. Odolné skvrny. Skvrny, které odolají i několika praní, všem pokusům o namáčení. Že jste už všechny pokusy o jejich odstranění vzdali? My víme, co na ně platí.

Našim pokusem o odstranění nejčastěji odolávají skvrny od ovoce, trávy, krve, potu, čokolády, vína, oleje či jiných “oblíbených” kontaminujících látek oblečení. Chcete vědět, jak s nimi zatočit? Připravili jsme pro vás několik babských receptů a jeden zaručený prostředek na závěr.

1. Jedlá soda

Soda bikarbóna se považuje za univerzální prostředek k odstranění jakýchkoliv skvrn. Namočte oblečení do teplé vody smíchané s jednou polévkovou lžící sody a nechte působit asi půl hodinu. Pak je běžným způsobem vyperte v pračce.

2. Citronová šťáva

Citronová šťáva pomůže zejména při odstraňování skvrn od ovoce a od trávy. Naneste ji přímo na skvrnu a dejte oblečení do pračky. Dokonce můžete použít i silnější kombinaci, kterou je směs citronové šťávy a soli. Pokud skvrny úplně nezmizí, určitě alespoň výrazně vyblednou.

3. Sůl

Sůl můžete na odstraňování skvrn použít nejen v kombinaci s citrónovou šťávou, ale i samostatně. Ponoření do slané vody dokáže například zachránit vaši halenku od skvrn z ranní kávy či ovocného džusu.

4. Ocet

Pokud vám na tričku zůstanou skvrny od potu nebo od antiperspirantu, pomoci může teplá voda s octem. Namočte na noc oblečení do teplé vody s octem a trochou pracího prášku, a pak klasicky vyperte. V případě potřeby můžete postup opakovat.

5. Mléko

Další osvědčený prostředek na odstraňování skvrn najdete ve své ledničce. Kyselé mléko se doporučuje například na fleky od odolných borůvek nebo červeného vína – stačí skvrnu před praním potřít kyselým mlékem nebo ji v ní přímo vyprat. Horké mléko vám zas pomůže odstranit z textilu kakao či čokoládu.

6. Saponát

Běžný prostředek na mytí nádobí zabírá především na mastné skvrny. Nalijte saponát na mastné místo, důkladně ho vetřete a dejte vyprat do pračky. Některé zaručené recepty doporučují ještě před tímto postupem nalít na skvrnu kolu. Stojí za vyzkoušení.

Nepomohl ani jeden z osvědčených triků? Tak pak nezoufejte a poohlédněte se po nových skvělých kouscích za ještě lepší ceny. Orsay sleva či AboutYou slevový kód, vám k tomu dopomohou.

Načítání...

Diskuze