Jak vybrat novou kabelku

Výběr nové dámské kabelky je často oříšek. Mít hezkou kabelku je jedna věc, aby ale vypadala dobře i po letech, je nutné volit vždy s rozvahou. Vybírat nejlacinější kousky se ve výsledku nemusí vyplatit. Chcete-li, aby vám kabelka dělala radost co nejdéle, vyplatí se si připlatit za kvalitnější provedení i materiál.

Rozhodně ovšem není jednoduché říct, který materiál je ze všech nejlepší, protože každé ženě vyhovuje něco trochu jiného. V čem se najdete vy?

Kabelka z pravé kůže

Pravá kůže je odolná a snad nikdy nevyjde z módy. Pokud jde o kožené kabelky, obvykle se vyrábí z hovězí kůže, která je také zcela voděodolná. Mají své příznivce i odpůrce. Příznivci za ně neváhají utratit vysoké částky, protože pravá kůže je skutečně dražší než syntetické náhrady (o nichž ještě bude řeč). Vyšší cena je vyvážená zmiňovanou odolností.

Tip: Za zmínku stojí i lakovaná kůže, kabelky z lakované kůže jsou lesklé a vynikající zejména k večerním šatům. Na běžné nošení se zase tolik nehodí.

Kabelka ze syntetické kůže

Nemáte v plánu za kabelku utrácet tisíce či desetitisíce korun? Nelíbí se vám představa nosit kabelku ze zvířete? Pro vás je ideální alternativou syntetická kůže. Sice není tolik odolná jako kůže přírodní, ale stále je vodotěsná. Synteticky vyráběný materiál navíc může mít zajímavější barvy než jen černou a hnědou.

Plátěné kabelky

Nenechte se vyvést z míry, látkové/plátěné kabelky rozhodně nepůsobí lacině, vždyť tento materiál používají i značky jako Prada nebo Louis Vuitton. Pevné látky sice promoknou a snadno se ušpiní, zato se však lehce čistí, stačí mýdlo a teplá voda.

Kabelky z mořského odpadu

Chcete udělat něco pro planetu? Pak se podívejte na kabelky Pacsafe. Vyrábí se z PET lahví vylovených z moře. Například na výrobu modelu CRUISE ALL DAY bylo využito 13 PET lahví.

Ano, i kabelky mohou být ekologické a také pro jejich výrobu se používají stále modernější materiály. Ovšem jak již bylo řečeno, kůže z módy nevyjde nikdy. Pravá ani syntetická.

1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments

👍