Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje

Pokud si chcete koupit náušnice, které dokonale sladíte s outfitem, nezapomeňte na to, aby odpovídaly i tvaru vašeho obličeje. I když se jedná o malé šperky, je potřeba myslet na to, že se nachází blízko obličeje, který je centrem pozornosti!

Náušnice mají tu moc zdůraznit strukturu a tvar našeho obličeje.

Že neznáte tvar svého obličeje? Postavte se před zrcadlo se svázanými vlasy a obkreslete na zrcadlo svůj obličej rtěnkou anebo mýdlem (bez uší). Tvar obličeje tedy může být kulatý, oválný, čtvercový, srdcový, diamantový a dlouhý.

Kulatý obličej

Obličej je od špičky nosu stejně dlouhý na všechny strany, přičemž tvář je nejširší v oblasti lícních kostí. Brada je kulatá. V takovém případě vám budou slušet visací náušnice, které prodlouží tvář. Vyhněte se však náušnicím kulatým.

Oválný obličej

Čelo může být o něco širší než brada, ale ne o moc. Dovolit si potom můžete jakékoliv náušnice. Slušet vám budou peckové náušnice i kruhové. Dlouhé kapkovité provedení náušnic vyrovná vaše kontury. Perly zase zdůrazní a rozšíří tvar obličeje.

Čtvercový obličej

Brada je čtvercová až plochá. Čelo je rovné. Sáhněte tedy po náušnicích zaoblených, jež dokonale vyrovnají úhly na vaší tváři. Ve šperkovnici by naopak neměly být náušnice čtvercové.

Srdcovitý obličej

Čelo je širší než čelist, brada zase špičatější. Čelist se sužuje až k bradě. Kupte si visací náušnice, které jsou ve spodní části více zaoblené, případně náušnice ve tvaru slzy.

Diamantový obličej

Lícní kosti jsou širší než čelo. Lícní kost je také širší než brada. Pro tento tvar obličeje se hodí jakékoliv náušnice, tedy klidně i náušnice kruhy. Přirozenou krásu podtrhnou náušnice podlouhlé, které končí těsně nad bradou.

Podlouhlý obličej

Obličej je úzký a současně dlouhý. Slušet vám budou peckové náušnice, ovšem nikoliv náušnice příliš dlouhé. Sáhnout můžete i po krátkých visacích variantách.

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments