Láká vás široká nabídka kosmetiky na internetu za skvělé ceny, ale máte strach, že si vyberete špatný odstín líčidla? Máme pro vás tipy, se kterými si make-up, řasenku i rtěnku vyberete online ještě lépe než v prodejně.

Výběr dekorativní kosmetiky přes internet není nic složitého, spíše naopak. Je to pohodlné, rychlé, a jakmile si na to jednou zvyknete, do kamenných obchodů už nebudete chtít chodit. Aby vám objednávka dorazila co nejdříve, plaťte nákupy online. Ať už zvolíte platbu kartou, elektronickou peněženkou či okamžitým převodem, obchodník bude mít peníze obratem na účtě a objednávku pak expeduje zpravidla hned následující pracovní den. K tomu, abyste mohli na internetu platit online, stačí mít zřízený bankovní účet.

Využívejte průvodce výběrem

Většina výrobců dekorativní kosmetiky má na svých webových stránkách průvodce výběrem, které vám napovědí, jaký odstín make-upu je pro vás ideální. Tyto online návody bývají opravdu propracované a mohou vám pomoci nejen s nákupem dekorativní kosmetiky, ale také správné barvy na vlasy nebo produktů pleťové péče.

Foto: Unsplash.com

Používejte beauty aplikace

Nejste si jistá, že vám vytoužený odstín rtěnky bude slušet? Vezměte si k ruce na pomoc mobilní aplikaci. Stačí se jen vyfotit nenalíčená a aplikace vám podle vaší tváře vybere produkty na míru. Některé propracovanější verze vám umožní otestovat si výrobky virtuálně a prohlédnout si výsledný efekt na displeji telefonu. Chcete-li vidět vybranou rtěnku v praxi, zapátrejte na YouTube, kde najdete desítky videí, ve kterých ostatní milovnice krásy daný produkt zkouší na vlastní kůži.

Prostudujte obsah složení

Sledovat štítky s obsahem složení je důležité nejen u potravin, ale také u kosmetiky. Výrazům jako Cera Alba, Tocopherol nebo Talc sice rozumí málokdo, chytré aplikace však dokážou složení kosmetiky ověřit za vás. Stačí do nich vložit seznam obsažených ingrediencí a obratem zjistíte, zda produkt neobsahuje škodlivé látky nebo zda jsou skutečně všechny složky rostlinného původu. Mezi oblíbené aplikace patří například Curlsbot, Skincarisma nebo Ingred.

Nekupujte zajíce v pytli a před dokončením objednávky si vždy přečtěte pár recenzí na daný produkt. Kromě toho se můžete podívat, zda výrobek netestovala některá z vašich oblíbených blogerek, některé jejich tipy a postřehy vám mohou být při výběru kosmetiky užitečné.

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments