Pijete kávu, čaj nebo kouříte? Pak vás možná také trápí zažloutlé zuby, které rozhodně žádného muže neoslní. Co na tom, že máte zuby pravidelně bez kazu a vrtačky se tedy bát nemusíte, když ostatní se mohou smát bez obav, že by si snad někdo všiml.

O bělení zubů je stále větší zájem. Zářivý úsměv se stal jednou z podmínek pro úspěch. Však se podívejte na celebrity a známé osobnosti. Některé sice mohou mít křivé zuby, nic si z toho nedělat, ale rozhodně mají zářivě bílý úsměv!

Jak ho můžete získat i vy? Zapomeňte na babské rady, které neúčinkují a nebo mohou poškodit sklovinu.

Domácí bělení pomocí past/pásek

První možností, jak získat bílé zuby je zajít do lékárny či drogérie a koupit si některou z mnoha sad pro bělení zubů. Na výběr máte z mnoha tzv. whitening zubních past, od těch za pár desítek korun až po speciální za několik stovek. Nebo existují speciální gely a aplikátory.

Výhodou těchto řešení je, že jsou poměrně levné. I ty nejdražší přípravky se ani zdaleka nepřiblíží k cenám profesionálních zákroků.

Účinnost je ovšem často nevalná. Pasty je nutné používat dlouhodobě. Nesmí být příliš abrazivní, jinak byste si zničili zubní sklovinu. Aplikátory mohou být rychlejší, ale u neověřených produktů může dojít k poškození zubní skloviny nebo popálení dásní, které je při domácím bělení nejčastější.

Pokud nemáte skutečně silně zabarvené zuby, zkuste si nejprve koupit některou  ze značkových past s bělícím účinkem.

V ordinaci získáte hollywoodský úsměv

Chcete-li co nejrychleji získat krásně bílé zuby a zároveň mít jistotu, že si neublížíte, pak je nejlepší se vydat do některé ze specializovaných ordinací. Dnes tyto zákroky provádí nejen dentální kliniky, ale i kosmetická studia.

Výběr je široký, a to i když mluvíme o technikách. Můžete vsadit na bělení pomocí vyšších koncentrací peroxidu s pomocí LED či UV, nebo vsadit na moderní laserové přístroje. Cena se samozřejmě liší i podle typu metody, takže se z několika tisíc můžete dostat i na 15 000 Kč za vybělení zubů.

Nespornou výhodou je, že zkušený profesionál vám nejen zuby vybělí bez poškození dásní či samotných zubů, ale předem ukáže očekávaný výsledek. Uvidíte, jak moc lze zuby vybělit, zda vám to za to vůbec stojí.

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments