Dlouhé vlasy budou v módě vždycky! Ovšem pro některé ženy jsou stále nedosažitelným cílem. Rostou právě vám vlasy příliš pomalu? Nebo jste se ze dne na den rozhodla, že chcete být dlouhovláskou? Přečtěte si následující typy, jak dlouhých vlasů dosáhnout rychle a bez vysokých finančních nákladů.

Konec každodennímu mytí

Pokud vlasy umýváte každý den, paradoxně jim tím škodíte. Odstraňuje se z nich maz, který má za úkol vlasy udržovat hebké, pružné a zdravé, zároveň je blahodárný pro vlasovou pokožku, která růst vlasů velmi ovlivňuje. S nadsázkou lze říci, že čím méně vlasy myjete, tím lépe. Ovšem nic se nemá přehánět. Vytvořte si proto interval, který bude vyhovovat právě vám.

Po koupeli vlasy do ručníku nebalte, ale pouze ním z nich lehce vymačkejte vodu a nechte volně proschnout.

Pryč se silikony

Kosmetiku pro rychlý růst vlasů, která by opravdu fungovala, v drogerii nejspíš nenajdete. Samozřejmě to neznamená, že vám vlasy neporostou. Vyberte si šampon, se kterým budete spokojené, ale vyvarujte se silikonů ve složení!

Pokud chcete investovat trochu víc peněz, ovšem stále ne celé jmění, můžete zvolit přírodní produkty, jejichž cena se ale pohybuje v řádech stokorun. Výsledky používání ovšem bývají vidět již velmi brzy.

Masáž hlavy? Ano!

Účinná metoda, která může růst vlasů opravdu „nakopnout“. Masírovat můžete prsty, ale i jinými různými pomůckami. Avšak velice jemně, nejlépe s vhodným olejíčkem. Vlasová pokožka tak bude krásně prokrvená a to je pro růst vlasů přímo „živná půda“.

Nahoďte správný jídelníček

Používáte drahou kosmetiku, ale nevidíte výsledky? Možná bude problém v tom, co vašemu tělu dáváte nebo naopak.

Ať už chceme zlepšit kvalitu nehtů, pleti nebo právě vlasů, vždy se odrazovým můstkem stane správná strava. Nedostatek vitamínů, minerálů a jiných důležitých látek, nedožene ani ten nejlepší produkt. Zvyšte proto příjem ovoce, zeleniny či ořechů.

Nesmíme opomenout také hydrataci neboli pitný režim. Když dopřejete tělu litr a půl až dva litry vody za den, můžete opravdu očekávat zázraky. Navíc se vaše tělo pročistí od škodlivých látek.

Vsaďte na doplňky stravy

Pokud samotný jídelníček nestačí, můžete zkusit různé doplňky stravy. Skvěle účinkují doplňky, které obsahují vyvážené množství aminokyselin, vitaminů a minerálů, jako jsou zinek a biotin. Tyto látky pomáhají proti třepení, lámání a zvýšenému vypadávání vlasů. Nicméně, za tyto produkty už si připlatíte.

No stress

Pokud chcete dlouhé zdravé vlasy, měly byste omezit používání fénů, kulem a žehliček. Barvení by bylo dobré úplně vynechat. Avšak ne vždy to jde. V takových případech se raději obraťte na profesionály nebo alespoň zvolte co nejšetrnější přípravek a zvyšte intervaly mezi jednotlivými procesy dobarvování vlasů.

Velká “brzda” růstu vlasů je stres. Vyhraďte si proto každý den alespoň malou chvilku na relaxaci či meditaci.

Věřím, že s těmito typy se budete moci pyšnit dlouhými vlasy již velice brzy. Tak směle do toho!

Foto: Unsplash.com.

Načítání...

Diskuze