Jak starému šatníku vdechnout nový život?

Pokud vás některé kousky z vašeho šatníku již nudí, nebojte se je trochu vylepšit. Občas stačí málo, abyste starému kousku dodali nový a moderní vzhled. Uvidíte, že s trochou kreativity dokážete svůj šatník oživit.

Po nějaké době zkrátka každý kousek našich šatníků zešedne a přestane nás bavit. Jak se k této situaci postavit? Máme několik možností. Až poslední volbou by mělo být oblečení vzít a vyhodit! Některé kousky můžete prodat, vyměnit za jiné, nebo je dokonce vlastníma rukama vylepšit. Uvidíte, že stačí málo, abyste z něčeho starého vytvořili nejen nově vypadající kus, ale také trendy módní záležitost.

Nášivky jsou hitem

Velkým hitem dnešní doby jsou nášivky. Řada módních nadšenců si v oblíbila jednoduché umělecké motivy, které tvoří klidně i jediná linie. Stačí ji přesunout na kus kapesníku či jemného papíru a zašít jej do požadovaného kousku oblečení. Následně kapesník či papír odtrhněte a zbude vám holá nášivka, která bude přesná, a navíc bude vypadat skvěle.

Takto můžete vytvářet více motivů a časem se vrhnout i na složitější dekorace. Třeba květiny budou vždy oblíbeným tématem. Pohrávejte si také s barvami nití. Mohou být jednobarevné, ale motiv můžete vytvořit i z několika barev, kdy vzniká také oblíbený duhový vzor.

[easy-image-collage id=62630]

Našívat můžete i text. Citáty a různé texty, které se vžily a nikdy nebudou zapomenuty, jistě rády vyzdobí vaše džíny nebo džínovou bundu. Zajímavé posazení zajišťující originalitu jistě bude na džínových kalhotách, pokud mají rozparky na kolenou, či zezadu na oblečení. Nenápadné, ale nápadité jsou texty ukryté ve spodní části nohavic.

[easy-image-collage id=62631] [easy-image-collage id=62633]

Nechte vyniknout vaše umělecké já

Baví vás umění? Nebojte se ho vložit i na oblečení. Stačí si jen zakoupit barvy na textil a dát si opravdu záležet, ale ve výsledku může vzniknout opravdu mistrovské dílo na tričku. Malujete? Máte svůj styl? Zkuste ho dostat právě na látku a uvidíte, že se bude jednat o unikát, který zaujme kdekoho.

[easy-image-collage id=62632]

Samozřejmě nemusíte znázorňovat jen sebe. Pokud se zajímáte o umělce a klasiky výtvarného umění, jejich díla se dnes hojně využívají místo nicneříkajících motivů. Takový Vincent Van Gogh a jeho slunečnice budou vždy správnou volbou. Stejně tak Munch či Hokusai. Pokud se vám tato díla budou dařit, zkuste je klidně dál prodávat. Každý kousek od vás bude milován.

Foto: Pixabay.com, Unsplash.com, Pinterest.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.