Jak správně vybrat a nanést tvářenku? S několika triky můžete umně zeštíhlit obličej

Tvářenka je nezbytnou součástí kosmetické výbavy každé ženy. Někdy však není úplně jednoduché trefit správný odstín. Většinou si totiž vybíráme podle toho, jaká barva se nám zrovna líbí, což není zcela správně. V dnešním článku vám poradíme, jak vybrat tvářenku a jak ji správně nanést.

Možná už nějakou tvářenku ve své kosmetické tašce máte a zjistila jste, že odstín, který jste vybrala, vám nesluší. Možná jste tento produkt nikdy nepoužívala a rozhodla jste se ho vyzkoušet. Ať už je to jak chce, správně zvolený odstín je základ. 

Tvářenky dle odstínu pleti 

Při výběru tvářenky je důležité si uvědomit, jaký odstín má vaše pleť. Zcela logicky, pokud máte pleť velmi světlou, určitě pro vás nebudou vhodné tvářenky, které jsou výrazné. Naopak byste měla sáhnout po jemných pastelových barvách, jako je například růžová nebo meruňková.

Ženám s tmavší pletí budou slušet výraznější tvářenky v červených, fialových nebo hnědozlatých odstínech.

Foto: Depositphotos

Jak tvářenku aplikovat 

Správná aplikace je také velice důležitá. V tomto případě je třeba brát v potaz, jaký máte tvar obličeje a podle toho byste měla tvářenku nanášet tam, kam je potřeba. V první řadě je však důležité mít kvalitní štětec.

Jaký by měl mít tvar? Nejideálnější je štětec, který je zkosený. Díky tomuto tvaru hezky přilne ke konturám obličeje a zajistí tak precizní aplikaci. 

Tvářenku byste měla nanášet na lícní kosti. Pravidlo říká, že čím máte širší obličej, tím svisleji byste měla tvářenku nanášet, abyste tvář opticky zeštíhlila.

Naopak, pokud chcete tvář opticky rozšířit, nanášejte tvářenku vodorovně.

Zdroj info: autorský článek.


Avatar

Agáta Eismannová

Jsem trochu snílek, trochu módní nadšenec, trochu romantik, trochu cynik. Zajímám se o zdraví a krásu, zejména o zevní péči o naše tělo. Není mi ale lhostejné ani to, co do svého těla dostávám skrze potraviny. Ráda předávám své vědomosti a zkušenosti i z oblasti zdravé výživy.