Batohy jsou dnes v módě. Oproti kabelkám dokáží rozložit váhu na obě ramena. Jak se o batoh správně starat?

Batohy jsou v poslední době v kurzu a mnohdy se zdá, že jim ženy dávají přednost i před kabelkami – a to je vážně co říct! Batohy jsou trendy a praktické na nošení, vaše záda vám jistě poděkují, když místo těžké kabelky na jednom rameni rozložíte váhu batohu na obě ramena.

Pokud si pořídíte kvalitní batoh, určitě budete chtít, aby dlouho vydržel. V tom případě je ale potřeba o něco správně pečovat a především vůbec vědět, jak na to.

Umíte se správně starat o svůj batoh?

Batohy dnes můžete pořídit už za pár korun. Počítejte ale s tím, že zde bohužel nedostanete hodně peněz za málo muziky. V drtivé většině případů totiž cena odpovídá kvalitě.

Kdo si ale rozhodne za batoh připlatit, ten určitě neprohloupí. Batoh je skvělý parťák, se kterým můžete úplně všude. A když už za něj utratíte, pak je na místě se o něho starat, aby vydržel co možná nejdéle. Prozradíme vám proto základy péče o trendy stylový „bágl“.

Pozorně čtěte, než se do něčeho pustíte

Každý batoh je jiný, zejména co se týče materiálu. Určitě víte, že každý materiál si žádá trochu jinou péči – a na to velký pozor! Než se pustíte do jakékoli údržby, najděte na svém batohu štítek od výrobce a podívejte se, jaký způsob péče doporučuje pro konkrétní materiál.

Batoh do pračky? Raději si to rozmyslete

Jako nejjednodušší způsob, jak udržet batoh krásně čistý, je hodit ho do pračky, viďte? Jenže pozor! Pokud to výrobce nedoporučí, raději to nedělejte. Praní v pračce by totiž zakoupený batoh mohlo nenávratně poškodit. Pračka by mohla zničit zejména speciální zádové systémy, které jsou součástí některých typů batohů. Mohlo by také dojít k odření zipů nebo jiných ozdobných komponentů a to by byla určitě škoda.

Jak batoh čistit?

Pokud na batohu objevíte znečištění, nepropadejte panice. Ideálně ho očistěte za pomoci vlhkého hadříku, nejlépe z mikrovlákna. Použít můžete jemný čisticí přípravek, například tekuté mýdlo, tekutý prací prostředek nebo speciální přípravky určené pro jemné tkaniny.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com.


Avatar

nikolblahova

Móda není jen o dokonalých mírách, móda je i o kyprých tvarech. Každá jsme nějaká - nízká, vysoká, plnoštíhlá i tenká. A přesto jsme každá krásná. Tak nějak po svém. Milujme módu, protože díky ní můžeme vyjádřit, kdo vlastně jsme.