Bez parfému neudělá většina žen ani krok. Mnoho z nás provádí aplikaci parfému zcela intuitivně a to na na krk a zápěstí, přičemž jedno zápěstí otřeme o druhé a hurá, máme vystaráno… Tento přístup ale nelze označit za správný. Existují daleko lepší způsoby – nazýváme je jako “správné způsoby, jak parfém aplikovat”.

Čím se řídit při aplikaci parfému? A jak vlastně parfém správně skladovat?

Jak správně aplikovat parfém?

Francis Kurkdjian, profesionální parfémista, který má na svědomí počiny jako Christian Dior Eau Noire nebo Carven Le Parfum, radí v zásadě nikdy neprovádět zlozvyk s aplikací parfému na zápěstí a poté jej rozetřít na druhé zápěst. Tímto postupem dochází k nežádoucímu zahřátí parfému i pokožky, přičemž vaše pokožka následně začne uvolňovat přirozené enzymy, které pak mění charakter parfému. Nejvíce jsou ohroženy vysoké a střední vonné tóny.

Pro zachování integrity vašeho parfému postupujte při aplikaci pozvolně, rovnoměrně a hlavně ponechte vaší pokožce několik vteřin k dosažení kýžené absorpce parfému. Zajistíte si tak i delší dobu, po kterou bude parfém vonět a hlavně nebudete měnit charakter vůně.

Parfémy obecně nevydrží příliš dlouhou dobu na suché pokožce, proto je vhodné parfém nanášet například až po aplikaci neparfemovaným tělovým mlékem či jiným zvlhčovače pokožky. Až poté naneste svůj parfém.

Vhodné není ani aplikovat parfém na místa, která následně překryjete oblečením. Parfém nanášejte na odkrytou pokožku s přímým přístupem ke vzduchu, ideálně na krk, zápěstí, předloktí a do loketní jamky (nosíte-li krátký rukáv).

Co se vašemu parfému nelíbí?

Parfémy jsou jednoznačně nejvíce degradovány teplotními změnami. Přecházení ze zimy do tepla je to nejhorší, co můžete pro trvanlivost vašeho parfému udělat.

Co se prostředí týče, určitě neponechávejte citrusové parfémy v parném prostředí vaší koupelny. Parfémy pak ztrácejí na své svěžesti.

Pozor si dejte i na ultrafialové záření. Parfém může změnit svou barvu. Například jantarová barva má při působení UV záření tendence zelenat, proto nenechávejte parfémy na přímém slunečním záření.

Nejlepší způsob, jak parfém bezpečně skladovat, je uchovávat jej přímo v krabičce, ve které jste parfém zakoupili a dodržovat konstantní pokojovou teplotu. Chcete-li svému opravdu dopřát luxusní zacházení, své místo mu můžete udělat i v chlazené vinotéce.

Foto: Unsplash.com, Instagram.

Líbil se ti článek?

Sdílej ho s přáteli
TwitterFacebookWhatsAppLinkedInPinterest
Načítání...

Diskuze