Ať už se balíte na dovolenou mimo sezónu nebo se balíte na prodloužený víkend, rozhodně se nelimitujte velikostí kufru či batohu. Pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří nemají rádi balení, přečtěte si tento článek. Poradíme vám, jak se efektivně a úsporně sbalit do malého kufru, bez toho, aniž byste museli panikařit, že se do něj nevejdete.

Naplánujte si outfity na každý den

Mít naplánovaný itinerář na každý den vaší dovolené je jedna věc, ale doporučujeme si naplánovat i oblečení, které máte v plánu každý den nosit. Také je dobré si před samotným balením sestavit seznam všeho, co potřebujete a postupně věci ze seznamu škrtat. Ujistíte se tak, že máte opravdu vše a nejspíš i vyškrtáte věci, které doopravdy tolik nepotřebujete a mohou zůstat doma.

Vytvořte si seznam klidně týden dopředu a vše řádně promyslete. Proč je dobré mít naplánované outfity předem? Vyhnete se pak zbytečnému rozmýšlení, co si vzít na sebe, jelikož to budete mít předem připravené. Navíc se vám pak nestane to, že s sebou povezete zbytečně moc oblečení, které ani nevyužijete.

Dělejte z oblečení ruličky!

Je to až neuvěřitelné, ale tento malý trik vám ušetří spoustu místa. Z každého kousku oblečení dělejte malé ruličky. Oblečení se v ruličce tolik nemačká a trička nebo šaty se tak dají krásně složit i do prostoru, kam by se nic jiného nevešlo. Jak jsme již zmínili výše, je dobré vědět, co budete daný den nosit. Je možné udělat si ruličku z připraveného outfitu a zabalit tak například kraťasy a tričko do jedné ruličky.

Těžké věci dolů, nebo nahoru?

Pokud se vydáváte na dovolenou, kde budete nechávat kufr na hotelu či kdekoliv jinde, doporučujeme dávat těžké věci dolů. Při cestování se tak vyhnete neustálému převážení a padání kufru. Pokud se vydáváte na turisticky laděnou dovolenou a budete nosit svůj batoh na zádech, doporučujeme dávat těžké věci nahoru, kvůli pohodlí.

Malé věci mají také své místo

Plánujete na dovolené střídat šperky, ale nevíte, jak je dát do kufru, aby se nepoztrácely a řetízky nezamotaly? Vezměte si s sebou obyčejné brčko a náhrdelníky jím provlékněte. Zabráníte tak poztrácení a zamotání.

Věčně bojujete se zamotanými kabely od nabíječky a nevíte, kam je uložit? Použijte obal na brýle! Buďte kreativní a pokud nevíte, kam ukládat ty nejmenší věci, jako jsou pinetky nebo náušnice, vezměte obyčejnou krabičku od TicTac a máte po problému.

Obecně však platí, čím víc věcí, tím méně jich využijete. Neberte si zbytečně moc věcí. Pokud jedete na dovolenou, která je vyloženě odpočinková, stačí vám jedny boty. Pokud si však jste jistí, že potřebujete opravdu hodně věcí, nezbývá vám nic jiného než si přebytečné oblečení, které je moc velké, vzít na sebe. Bunda, velký svetr nebo dokonce obojí? Oblečte si to na sebe a v kufru se vám vytvoří opět nové místo. Je na vás, co doopravdy potřebujete, ale myslete na to, že si budete chtít třeba něco nového koupit. Kam to potom dáte?

Foto: Unsplash.com, Pinterest.com.

Načítání...

Diskuze