Jak si vybudovat zdravé sebevědomí? Důležité je se obklopovat správnými lidmi

Sebevědomí je velice křehká záležitost. Alespoň tedy u některých lidí. Citlivější jedinci mají tendenci si brát některé věci příliš k srdci. I malá, nevinná připomínka na jejich osobu je dokáže vykolejit a zanechat šrámy na jejich sebevědomí. K tomu, abychom si věřili a měli svou sebedůvěru na té správné úrovni, je třeba mít kolem sebe ty správné lidi.

Zdravé sebevědomí versus povýšenost

Jsou lidé, kteří mají natolik silnou a vyvinutou osobnost, že absolutně žádná narážka, nebo dokonce urážka s nimi ani nehne. To, co si o nich myslí nebo říkají ostatní lidé, je nechává chladnými. Výjimkou je však slušná, konstruktivní kritika, kterou si rádi vyslechnou a vezmou si z ní ponaučení. Lidé s takto silnou osobností většinou vyrůstají v prostředí, kde je již od dětství posilováno jejich zdravé sebevědomí.

Pojem zdravé sebevědomí je velice důležitý. Pokud si někdo věří až příliš, má o sobě vysoké mínění a povyšuje se nad ostatní lidi, nelze hovořit o zdravém sebevědomí. V tomto případě se nejspíše jedná o člověka pocházejícího z prostředí, kde byla jeho sebedůvěra posilována až příliš.

Foto: Unsplash.com

Dítě, které je odmalička svými rodiči a okolím přechvalované a vyzdvihované, má pocit, že je nejlepší na světě a podle toho se také chová k ostatním. Zdravě sebevědomý člověk si je vědom svých kvalit a hodnot, ale nemá potřebu se nad nikoho povyšovat.

Stýkejte se s těmi správnými lidmi

Existuje mnoho článků s radami, jak si zvýšit své sebevědomí. Jeden bod však v těchto článcích chybí. Potřebujeme kolem sebe ty správné lidi, kteří nám pomohou zvyšovat sebevědomí v případě, že ho máme na nízké úrovni, ale zároveň nás drží při zemi. Je důležité se vyvarovat toxických lidí, kteří vám tvrdí, že jste k ničemu a nikdy nic nedokážete. Tito lidé se naopak snaží vaše sebevědomí srážet. Někoho takového ve svém životě jistě nechcete.

Foto: Unsplash.com

Avatar

veronikavankova

Každý o mně ví, že miluji módu. Ještě více ale miluji o ní psát. Zabývat se luxusními značkami a návrháři, to je přesně moje parketa!